В НБУ готують пропозиції, аби програму доступних кредитів спрямувати туди, де дійсно потрібна державна підтримка, де підприємствам потрібно відновитися після руйнації потужностей або відновити діяльність на деокупованих територіях
Підприємства активно повертаються до життя, а отже, настав час подбати і про розвиток. Зокрема, треба збільшити обсяги банківського кредитування. Про це говорили на конференції «Фінанси для бізнесу під час війни», підсумки роботи якої прокоментували 12 лютого в НБУ.
На державну програму «Доступні кредити 5-7-9» чекають зміни. Про це повідомила під час конференції перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
«Ця програма була важливою в перший рік війни, але зараз відбулася адаптація бізнесу, зниження ставок. І тому програма «5-7-9» має бути перефокусована. Ми підготуємо пропозиції, аби все ж таки спрямувати її туди, де дійсно потрібна державна підтримка: де підприємствам потрібно відновитися після руйнації потужностей або відновити діяльність на деокупованих територіях», - сказала Рожкова.
Нині на кредитування резидентів припадає 15,5% від ВВП, тоді як до повномасштабної війни було 20%. Щоб вийти на результат, потрібно подвоїти обсяги. Така робота триває, запевнила Катерина Рожкова.
«У тому числі завдяки зниженню облікової ставки НБУ відбулось і зниження ставок для бізнесу (за минулий рік – на 1,5%), а підприємства змогли відновити свою нормальну діяльність, підійти до нового поняття нормальності в період абсолютної невизначеності. Ми пройшли пік кредитних втрат, який припав на 2022 рік», — зауважила вона.
Загалом за час дії воєнного стану в Україні станом на 12 лютого поточного року видано 46 240 доступних кредитів на загальну суму 185,9 млрд грн, з яких:
Як зазначено в Меморандумі з МВФ щодо «5-7-9», уряд має «сфокусувати програму на малих та середніх підприємствах, поступово відмовляючись від участі великих компаній».
Політолог Андрій Золотарьов розглядає новий законопроєкт про мобілізацію, обговорює внесені правки та розкриває, чому закон залишається каральним і депресивним. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб отримати більше деталей та глибше зрозуміти сутність цих змін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.