Мінфін та Фонд розвитку підприємництва наполегливо працюють над залученням доступного фінансування для допомоги бізнесу по програмі енергооптимізації
Наразі питання стійкості та розвитку бізнесу в плані енергонезалежності набуло стратегічного значення. Про нові можливості для бізнесу в рамках програми «Додай енергії твоєму бізнесу» розповів 11 квітня в своєму блозі для ЕП голова правління Фонду розвитку підприємництва Анрій Гапон.
Андрій Гапон акцентує увагу підприємців на оновлених можливостях. Він зауважує, що Програму "Додай енергії твоєму бізнесу» не тільки можна, але й необхідно комбінувати:
Поєднуючи ці програми підприємець здешевлює для себе вартість кредиту до мінімального рівня з можливістю отримання грантових коштів до 30 000 євро та безкоштовного професійного консультаційного супроводу в рамках провадження своєї діяльності, а саме:
За рахунок першої програми підприємець мікро, малого та середнього бізнесу здешевлює процентну ставку за своїм кредитом, а за рахунок другої програми погашає тіло кредиту. Також завдяки поєднанню з другою програмою є унікальна можливість розробити бізнес-план для масштабування свого підприємства за допомоги бізнес-консультантів, які надають 40-годинну безкоштовну консультаційну допомогу.
«Зверну увагу, що на ринку послуг вартість таких консультацій досить висока, адже всі ці процедури дозволяють стати підприємству конкурентоспроможним і на зовнішніх ринках, вийти на зовсім інший рівень розвитку своєї діяльності й прибутковості», - каже Гапон.
Як долучитись до програми:
За програмою мікро, малі та середні підприємства через уповноважені банки можуть отримати пільговий кредит на придбання енергоефективного обладнання, відновлювальних джерел енергії, а також інші заходи з енергозбереження та зменшення енергоспоживання.
«Це є дуже актуальним для наших бізнесменів з огляду на суттєве подорожчання енергоресурсів для забезпечення господарської діяльності.
Позичальник повинен працювати не менше одного року на території України (окрім окупованих територій) та мати прибуток», - вважає Гапон.
Проте, додає він, основним критерієм прийнятності Програми є намір підприємства запровадити у своїй господарській діяльності використання енергоефективних технологій, які мають забезпечити щонайменше 20% економії споживання електроенергії або зменшення викидів СО2.
До найбільш поширених енергоефективних технологій, які фінансуються в рамках Програми, належать такі:
Програма є довгостроковою і реалізується Фондом розвитку підприємництва в рамках Проекту Уряду Німеччини "Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.