В Україні спростили отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого захисника: отримати можна через Дію

Читать на русском

Уряд ухвалив ініціативу Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовець

Читать на русском
Дія, ветерани
Статуси особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім'ї загиблого можна отримати через Дію

Уряд ухвалив ініціативу Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовець

Уряд спростив процедуру отримання статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих. Раніше в деяких випадках набуття статусу займало до 8 місяців та більше. Як результат, особи з інвалідністю та родини загиблих мали обмежений доступ до пільг та послуг, гарантованих державою. Про спрощення процедури повідомили 16 квітня на Урядовому порталі.

За словами виконуючого обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна, повернення від військового до цивільного життя починається із статусу, що дає право ветеранам та ветеранкам, родинам загиблих на отримання державних гарантій, пільг та послуг.

«А отримання статусу — залежить від швидких, якісних та комфортних процедур. Не ветеран або член родини полеглих Героїв має ходити і доводити, що він є УБД, особою з інвалідністю, чи що саме в цій родині є загиблі військовослужбовці, а держава, через інтегровані системи, зобовʼязана це підтвердити. І так повинно бути по всіх напрямах ветеранської політики: чіткі, прості, зрозумілі алгоритми дій для всіх. Над цим працюємо, далі буде більше спрощень та можливостей, в першу чергу, через діджиталізацію процесів», — сказав Порхун.

Відтепер статус можна буде отримати у 30-денний термін двома шляхами:

  • У паперовій формі — через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання.
  • В електронній формі — через е-кабінет порталу Дія або єдиного державного реєстру ветеранів війни (наразі електронний продукт у розробці).

Крім заяви із зазначенням відомостей, необхідних для надання статусу, по суті більше нічого не потрібно. Збір відсутніх документів – це обов’язок не ветерана, ветеранки чи родин загиблих, а компетентних органів. Їм надано право витребувати повний пакет документів від уповноважених органів або посадових осіб.

Електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується Мінветеранів спільно з Міністерством з питань цифрової трансформації. Технічна можливість отримання статусів «в один клік» з’явиться найближчим часом.

На першому етапі е-заява буде доступна для військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР), які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, а також сімей загиблих Захисників і Захисниць цих категорій.

Процедура звернення через ЦНАП вже діє для всіх категорій, в тому числі для захисників-добровольців з числа цивільних осіб, представників волонтерських організацій та інших цивільних осіб, які стали на захист держави та отримали інвалідність внаслідок війни.

Дія пропонує гру, через яку українці зможуть безплатно опанувати навички такмеду

LifesaverSIM - це мобільний ігровий симулятор для розвитку навичок порятунку життя пораненим в умовах бойових дій. Відтепер він інтегрований в Дію. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров.

За словами Михайла Федорова, курс підійде як для військових, так і для цивільних. Його створили досвідчені інструктори та бойові медики, він відповідає настановам Комітету TCCC і стандарту NATO та враховує всі важливі аспекти надання допомоги на полі бою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.