Міністерство цифрової трансформації розробило технічні вимоги для створення системи обігу алкогольних і тютюнових виробів
В Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що продовжують працювати над впровадженням системи єАкциз. Закон про систему був прийнятий ще в червні минулого року. З того часу при Мінцифрі була створена робоча група фахівців і наразі представлені технічні вимоги для створення системи обігу алкогольних і тютюнових виробів.
В Мінцифрі зазначають, що єАкциз має допомогти бізнесу захистити свій товар від фальсифікації, суттєво спростить процедуру отримання акцизних марок без зайвих візитів до податкової та паперової тяганини. На сьогоднішній день вже розроблені технічні вимоги до системи.
"Активно працюємо над упровадженням "еАкцизу". Розробили та опублікували технічні вимоги для створення системи обігу алкогольних і тютюнових виробів. Там українці можуть ознайомитися із функціоналом майбутньої системи та механізмом розрахунків акцизного податку", – йдеться в повідомленні пресслужби відомства.
Більш детально дізнатись про вимоги можна за цим посиланням.
Додається, що "єАкциз" є одним із пріоритетних проєктів відомства на наступні роки. Запуск проєкту має створити прозорий ринок тютюну та алкоголю, завдяки чому держава не втрачатиме грошей.
У січні 2024 року Мінцифри повідомляло, що створено групу, яка працюватиме над нормативною базою проєкту, щоб ефективно впровадити електронні акцизні марки та систему обігу алкогольних і тютюнових виробів. До групи увійшли фахівці з бізнесу та бізнес-асоціацій, державних органів та експерти проєкту.
Чим займається робоча група єАкцизу?
Нагадаємо, що в березні 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповідав, що електронна марка акцизного податку виглядатиме як спеціальний двовимірний цифровий код, який наноситимуть на товар. Перевірити, чи придбаний товар є оригіналом можна буде зчитавши код через застосунок “Дія”.
В червні 2023 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №8287, яким запроваджується електронна акцизна марка - інструмент, що створює можливість простежувати електронними засобами обіг алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Уряд підтримав запуск мультишерингу цифрових документів. Відтепер українці в установах через Дію зможуть ділитися копіями й даними не лише цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7. І це все за один раз у декілька кліків, швидко, зручно й без купи ксерокопій.
Як працюватиме мультишеринг? Компанія надсилає запит на кілька документів, а ви підтверджуєте його Дія.Підписом у застосунку. Один підпис — і всі потрібні цифрові копії документів передаються до установи. А також поля в електронних заявах і договорах автоматично заповнюватимуться даними за допомогою мультишерингу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.