Чи має право працюючий студент на податкову соціальну пільгу, пояснили в ДПС

Читать на русском

Студенти мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу

Читать на русском
Податок, студенти
Для студентів діє норма ПКУ щодо соціальної податкової пільги

Студенти мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадали, що студенти мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу. Про це вони повідомили 18 квітня на своєму порталі.

Інформація ДПС ґрунтується на нормах Податкового кодексу України. Там йдеться про те, що студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % суми пільги, визначеної ПКУ.

«Нагадаємо, що 100 % розмір ПСП з ПДФО у 2024 році становить 1514 грн. (50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленому законом на 01 січня звітного податкового року: 50% х 3028 грн.). А 150 % розмір ПСП з ПДФО у 2024 році становить 2271 грн. (150% х 1514 грн.)», - пояснили податківці.

ПКУ передбачено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.

«Тобто, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується», - зауважують в ДПС.

Якщо студент не отримує дохід у вигляді стипендії, або отримує стипендію, яка виплачується не з бюджету, то він має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % суми пільги. У 2024 році - 2271грн.), визначеної згідно Кодексу.

В 2024 році поетапно набирають чинності норми закону, який вносить поправки до Податкового кодексу

Цьогорічні зміни до Податкового кодексу стосуються податкових пільг щодо плати за землю та податку на нерухоме майно. А також процедури зміни відомостей про юридичних осіб, механізму дистанційної комунікації між платниками податків і Державною податковою службою. Крім того, перевірок сум ПДВ, заявлених до бюджетного відшкодування. 

Закон №3603-IX надав платникам податків право спілкуватися з ДПС у режимі відеоконференції. Тобто без особистої присутності в податковій.

Також з урахуванням законодавчих змін передбачено можливість внесення організацій до Реєстру неприбуткових установ за умови подання відповідних документів при держреєстрації юридичної особи або протягом 10 днів із дня її реєстрації.

Крім того, відтепер камеральні перевірки тривають до 20 днів після подання податкової декларації, документальні перевірки – до 40 днів після подання податкової декларації. Відповідно, поки не завершиться перевірка, платник ПДФ відшкодування не отримає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.