Кількість житла для проживання ВПО збільшать, в першу чергу - за рахунок гуртожитків вишів: коли це станеться

Влада працює над створенням додаткових місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб, зокрема для маломобільних груп населення

ВПО, житло
По всій Україні проводиться інвентаризація приміщень, де можуть бути розміщені ВПО

За словами голови комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Максима Ткаченка, влада сьогодні працює над створенням додаткових місць тимчасового проживання для ВПО. Особливо з прифронтових територій та “гарячих точок”, зокрема для маломобільних груп населення. Про це 29 квітня пише сайт Верховної Ради.

Максим Ткаченко зауважив, що триває евакуація людей із прифронтових територій та гарячих точок, і в цьому процесі особлива увага звертається на допомогу маломобільним людям, яких є досить багато.

«Це не лише особи з інвалідністю, а й пенсіонери, яким необхідна особлива категорія житла. Наразі по всій Україні проводиться інвентаризація приміщень, де можуть бути розміщені ВПО, здійснюються ремонти. До кінця року очікується збільшення у 2-3 рази кількості таких місць», - сказав Ткаченко.

У першу чергу інвентаризують:

  • гуртожитки закладів вищої освіти;
  • пансіонати;
  • бази відпочинку;
  • колишні дитячі табори;
  • будівлі комунальних закладів, наприклад, колишні дитячі садки.

Нардеп відзначив Дніпропетровську, Черкаську (особливо Смілу), Івано-Франківську області та Волинь як регіони, які добре підготувалися для розміщення маломобільних переселенців.

«Не у всіх обласних центрах, не кажучи вже про малі міста й села, є місця, де можна комфортно розмістити маломобільних людей», - зауважив нардеп.

За його словами, у першу чергу інвентаризують гуртожитки закладів вищої освіти, яких по всій країні досить багато.

«Аудит-відділи працюють над оптимізацією розміщення студентів, що дозволить звільнити місця для ВПО. Також є багато різних пансіонатів, баз відпочинку, колишніх дитячих таборів, які зараз не працюють. Спрямовуємо зусилля на те, щоб їх відновити. Також оглядаємо будівлі комунальних закладів», - повідомив народний депутат.

Він додав, що фінансування ремонтів та облаштування місць беруть на себе місцева влада й міжнародні партнери, благодійні організації, донори.

Мінфін запускає нову систему перевірки допомоги для ВПО

Міністерство фінансів України розробило нову Методику верифікації допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Ця ініціатива покликана підвищити ефективність та достовірність надання допомоги тим, хто її потребує. 

Згідно з проектом наказу, оприлюдненого на веб-порталі Федерації профспілок України (ФПУ), верифікація допомоги внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватися шляхом зіставлення даних, наданих реципієнтом для призначення допомоги, з інформацією, що надається Міністерством соціальної політики та іншими джерелами.

У процесі верифікації будуть використовуватися дані з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів та баз даних. Передача даних в рамках цього процесу, за виключенням інформації з обмеженим доступом, здійснюватиметься через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube