Світовий нафтовий ринок коливається як йо-йо - що кажуть експерти про ціни на пальне

Читать на русском

ОПЕК і Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) розходяться в оцінці перспектив глобального попиту на нафту, тому що на ситуацію впливає напруженість на Близькому Сході

Читать на русском
Пальне
На вартиість пального впливає ситуація на Близькому Сході

ОПЕК і Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) розходяться в оцінці перспектив глобального попиту на нафту, тому що на ситуацію впливає напруженість на Близькому Сході

В середу, 14 лютого ціни на нафту стабілізувалися після попередньої високоволатильної сесії. Brent торгується біля $82,7 за барель. Трейдери чекають на щотижневі дані Міністерства енергетики США про запаси енергоносіїв у країні.

Оцінки Американського інституту нафти (API), оприлюднені в ніч із вівторка на середу, показали стрибок запасів нафти в США на тижні, що завершився 9 лютого, на 8,52 млн барелів. Офіційні дані про резерви енергоносіїв у Штатах Міненерго країни опублікує в середу о 17:30 за Києвом.

Трейдери продовжують оцінювати перспективи глобального попиту на паливо й ризики перебоїв у постачанні з Близького Сходу. В умовах близькосхідної напруженості нафтовий ринок «коливається як йо-йо, вгору і вниз, але насправді нікуди не рухається», зазначає керуючий директор Velandera Energy Partners Маніш Радж, слова якого наводить Market Watch.

«На жаль, на Близькому Сході події в основному повторюються - бомбардування, за якими йдуть перемовини про перемир'я, а потім знову бомбардування», – каже експерт.

Тим часом ОПЕК і Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) розходяться в оцінці перспектив глобального попиту на нафту. Так, ОПЕК, що опублікувала у вівторок щомісячний звіт, зберегла прогноз зростання світового попиту на нафту на 2024 рік на рівні 2,25 млн барелів на добу (б/д).

Проте, глава МЕА Фатіх Біроль заявив, що його організація очікує підвищення глобального попиту цього року лише на 1,2-1,3 млн б/д – набагато слабшими темпами, ніж торік (2,254 млн б/д), оскільки економічне зростання у Китаї й багатьох інших частинах світу сповільнюється.

Що буде з цінами на пальне навесні

За словами аналітика компанії "Нафтогаз" Олександра Сіренка, оптова вартість бензину та дизпального навесні може зафіксуватися на позначці приблизно 40 гривень за літр. Але таке можливо лише за умов, якщо партнери будуть й надалі допомагати Україні, а зовнішній ринок буде стабільним. Тобто, ціни на пальне на українських АЗС не мають бути вищими за 47 гривень за літр.

"Вважаю, що і коридор нафти у цей період буде спокійний - 75-80 барелів. Від валюти поки теж ніяких неочікуваних поворотів ніхто не чекає. Але не варто забувати, що кожен чинник, який впливає на ціноутворення пального - це певна "бомба", яка може вибухнути та змінити хід подій у будь-який момент", - пояснив експерт.

Що стосується дефіциту пального весною, то підготовка до нього вже триває. Проте на ціну дизелю це не вплине.

Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Войченко і Дульський», розкриває важливі відмінності між юристом і адвокатом, розповідає, які навички необхідно розвивати для вибору професії адвоката і на що слід звертати увагу. Приєднуйтеся до перегляду, це буде цікаво та інформативно!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.