Чи обов'язково мати при собі паспорт: у ТЦК пояснили, які документи повинен завжди мати військовозобов'язаний

Читать на русском

У ТЦК пояснили, які документи повинен надавати військовозобов'язаний при перевірках військовими

Читать на русском
Військовозобов'язані громадяни під час воєнного стану постійно повинні мати при собі певні документи
Блокпости

У ТЦК пояснили, які документи повинен надавати військовозобов'язаний при перевірках військовими

Під час воєнного стану всі громадяни України повинні мати при собі документи, які підтверджують особистість. Це може бути паспорт громадянина України, закордонний паспорт, студентський квиток, водійські права тощо. У випадку військовозобов'язаних громадян перелік документів.

Про це в інтерв'ю виданню Leopolis.news розповів керівник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олександр Тіщенко. Він зазначив, що чоловіки від 18 до 60 років повинні завжди мати при собі військово-обліковий документ. Якщо йдеться про призовника, то він повинен носити із собою посвідчення з інформацію про перебування на військовому обліку, тобто посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Також важливо, що військовозобов'язаним громадянам необхідно всюди мати при собі військовий квиток або тимчасове посвідчення. У випадку перевірки (наприклад, на блокпосту) можуть запросити такий документ. 

Що стосується паспорту, водійських прав, студентських квитків або інших документів, які підтверджують особистість, то ці документи при собі повинні завжди мати абсолютно всі громадяни під час воєнного стану. Тобто, і військовозобов'язані, і ті, хто не є військовозобов'язаними. 

Які правила під час воєнного стану

В Україні воєнний стан запровадили через збройну агресію російської федерації. Військове командування або місцеві органи самоврядування можуть запроваджувати такі обмеження:

  • посилити охорону стратегічних об’єктів;
  • запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб;
  • використовувати потужності та трудові ресурси підприємств, установ і організацій усіх форм власності для потреб оборони;
  • примусово відчужувати майно, що перебуває у приватній або комунальній власності;
  • запровадити комендантську годину;
  • ввести особливий режим в’їзду та виїзду, обмежити свободу пересування громадян та транспортних засобів;
  • перевіряти документи, оглядати речі, багаж, вантаж та навіть приватне майно;
  • проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій;
  • заборонити діяльність певних партій чи громадських об’єднань, які ведуть роботу проти України;
  • ввести заборону або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання;
  • здійснювати примусове відчуження приватного майна;
  • регулювати роботу постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій, телерадіоцентрів та інших підприємств;
  • забороняти торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними і отруйними речовинами;
  • проводити евакуацію населення, якщо виникає загроза його життю або здоров’ю;
  • запроваджувати забезпечення населення основними продовольчими і непродовольчими товарами.

При цьому в період воєнного стану неможливо вносити зміни до Конституції України та проводити вибори, всеукраїнські та місцеві референдуми, а також проведення страйків, масових зібрань та акцій. Також у цей період не можна припиняти повноваження голови держави, парламенту, уряду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.