Кабмін змінив порядок бронювання: хто тепер затверджуватиме списки

Читать на русском

Уряд передав функції з погодження списків заброньованих від Генерального штабу до Міністерства оборони

Читать на русском
Мобілізація, Міноборони
Затверджувати списки заброньованих Міністерство оборони

Уряд передав функції з погодження списків заброньованих від Генерального штабу до Міністерства оборони

Кабінет міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, передбачений постановою №76. Тепер затверджувати списки заброньованих буде не Генеральний штаб Збройних Сил України, а Міністерство оборони. По це 10 травня пише LIGA.

Про зміни порядку бронювання йдеться в змінах, затверджених урядом 8 травня.

«Рішення передбачає, що центральні органи виконавчої влади, отримавши від підприємств списки заброньованих, після перевірки повноти переліку, наявності обґрунтування і дотримання вимог щодо кількості, подаватимуть його на погодження Міністерству оборони», - пояснили в уряді.

Інших суттєвих змін поки що немає. Як і раніше, бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки.

Рада розглядає два варіанти економічного бронювання

У Верховній Раді наразі розглядаються два варіанти економічного бронювання. Перша модель - це податок з зарплатні на суму в 35 тисяч гривень. Друга - видача певного відсотка квот на кожне підприємство, і тоді бронювання залишається на розсуд роботодавця.

Про це розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія під час брифінгу

За словами нардепа, наразі в парламенті точаться дискусії. Арахамія нагадав, що Україна не має права витрачати гроші партнерів на зарплати військовим. Тому доводиться придумувати, де взяти ці кошти всередині держави.

"Будь-які зарплати військовим, а ми хочемо їх піднімати, хочемо більше військових, – це наші гроші у вигляді мит і податків. З іншого боку, щоб ці гроші зʼявлялися, економіка має працювати. Але тут питання справедливості. Багато опонентів кажуть, що багаті не служать, а бідні йдуть до армії", - сказав політик.

Він розповів про дві моделі бронювання. Перша передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цих грошей вистачить для утримання одного бійця. А от друга модель передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.