Долар дешевшає, а євро зростає: НБУ встановив офіційний курс валют на 8 лютого

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 8 лютого

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 8 лютого
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 8 лютого

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 8 лютого. Згідно з даними регулятора, курс долара пішов на спад. Водночас європейська валюта стала дорожчати.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 37,59 гривні. Це на 3 копійки менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Що стосується євро, то курс встановлено на рівні 40,50 гривні. Це на 11 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. 

Курс валют на 8 лютого:

  • Долар США — 37,59 гривні;
  • Євро — 40,50 гривні;
  • Польський злотий — 9,32 гривні;
  • Швейцарський франк — 43,11 гривні;
  • Юань — 5,23.

При цьому важливо враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть значно відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює Національний банк. За даними порталу Мінфін, станом на 8 лютого, в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,95 гривні, а продаж - 38,03 гривні. У випадку з євро в середньому купівля відбувається за курсом 41,10 гривні, а продаж - 41,26 гривні.

Яким буде курс у лютому?

Раніше аналітики зауважили, що не очікують на різкі зміни на ринку валюти в лютому. Для гривні прогнозують коридор 37-39 гривні за долар. Водночас експерти звернули увагу на посилення попиту на валюту в лютому та визначальну роль Нацбанку в ситуації з валютними коливаннями.

"Із одного боку, розблокували кордон польські фермери — це посилить попит із боку імпорту, а з іншого боку, за рахунок допомоги міжнародних партнерів наші валютні резерви збільшилися на кінець року, що дозволяло регулятору діяти активніше", - підкреслив дилер департаменту глобальних ринків "ОТП Банку" Антон Курінний.

На думку начальника департаменту казначейства "Глобус Банку" на курс валют у лютому можуть вплинути такі фактори:

  • стратегії регулятора на валютному ринку;
  • обсягу та графіку отримання міжнародної фіндопомоги: переважно йдеться про допомогу від ЄС та США;
  • розвитку експорту: остаточне розвʼязання проблеми з блокуванням кордонів та збільшення обсягів експорту;
  • економічного розвитку країни;
  • ситуації на фронті;
  • суспільних настроїв та внутрішньою ситуацією в країні.

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.