Тарифи на комунальні послуги з 1 травня в Україні - що треба знати споживачам

Споживачам комунальних послуг не варто перейматися

Тарифи
Тарифи на електроенергію, газ та воду в травні 2024 року

В Україні ціни на електроенергію, газ та воду у травні 2024 року не підвищуватимуться. Тарифи на комунальні послуги залишаться на тому ж рівні. Нижче дивіться все, що відомо про ціни для споживачів з 1 травня.

Чи зміниться тариф на електроенергію та газ у травні

Уряд 26 квітня ухвалив рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення - 2 гривні 64 копійки за кіловат. Також положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії продовжили до 31 травня. Також «Нафтогаз» продовжив дію пільгової ціни на газ для населення. Вона, як і раніше, складатиме 7 гривень 96 копійок за куб блакитного палива.  

Що буде з цінами на воду 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) нові ціни на воду з 1 травня не встановлювала. Тарифи на воду для кожного водоканалу різняться. Вони залежать від різного ряду факторів. Тож детальну інформацію щодо тарифів на воду слід з’ясовувати у постачальників.

Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко в коментарі "24 каналу" раніше повідомляв, що проєкт рішення про зміну тарифів на воду вже розроблено, однак його ще не ухвалено. Він також наголосив, що попередньо не планується зміна тарифів на воду у травні.

"На сьогодні заплановане підняття тарифів на воду, але поки рішення ще не прийняли. Чомусь держава вважає, що підіймати тарифи водоканалів не є нагальним", - акцентував Попенко. 

Чи можна звертатися за призначенням житлової субсидії з боргами за комуналку

В Україні заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг є підставою для відмови у призначенні субсидії. Однак, при наявності боргу допомога не призначається лише на комунальні послуги, за якими наявний цей борг. Тому можна звернутися з новою заявою, де вкажуть перелік тих послуг, щодо яких заборгованість відсутня. Про це Інформатору розповідала адвокатка Ольга Новікова. За її словами, питання надання житлових субсидій регулюється положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива". Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Урядом обов’язкового платежу, який становить 15% сукупного місячного доходу членів домогосподарства.

У випадку наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг є підставою для відмови у призначенні субсидії якщо:

  • заборгованість прострочена понад три місяці (на дату надання такої інформації),
  • строк позовної давності заборгованості (3 роки) не минув,
  • загальна сума заборгованості перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Однак, при наявності боргу субсидія не призначається лише на комунальні послуги, за якими наявний цей борг. Тому якщо вже є відмова у призначенні субсидії у зв'язку із заборгованістю по оплаті за комунальні послуги, можна звернутися з новою заявою про призначення субсидії, де буде вказано перелік тих послуг, щодо яких заборгованість відсутня.

"Тобто, ви маєте право укласти з постачальником комунальних послуг договір щодо реструктуризації боргу та долучити копію цього договору до заяви на субсидію, яка подається до Пенсійного фонду. Якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців від початку опалювального сезону, житлову субсидію призначать з початку сезону. У разі, коли громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, на підставі інформації надавачів відповідних послуг за рішенням уповноваженого органу надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється", - акцентувала Новікова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube