Гривня продовжує падіння: НБУ встановив офіційний курс валют на середу, 20 березня

Читать на русском

Як змінився курс валют 20 березня 2024 року, і яким буде далі курс долара США

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 20 березня 2024 року
Обмін валют

Як змінився курс валют 20 березня 2024 року, і яким буде далі курс долара США

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 20 березня. Згідно з даними регулятора, гривня продовжує падати. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

За інформацією НБУ, курс долара встановлено на рівні 39,13 гривні. Це на 16 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 42,46 гривні. Це на 2 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 20 березня 2024 року:

  • Долар США - 39,13 гривні;
  • Євро - 42,46 гривні;
  • Польський злотий - 9,83 гривні;
  • Швейцарський франк - 44,10 гривні;
  • Юань - 5,44 гривні.

При цьому важливо враховувати, що ціни в пунктах обміну валют не дорівнюють офіційному курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 20 березня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 39,21 гривні, а продаж - 39,35 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 42,75 гривні, а продаж - 42,99 гривні.

Що буде з курсом до кінця року?

Раніше в НБУ ділилися даними про те, що населення України у січні 2024 року погіршило очікування за курсом до 40,13 грн/долар порівняно із груднем (39,75 грн/долар). Водночас банкіри в січні очікували на курс на рівні 41,31 грн/долар, а фінансові аналітики — 40,29 грн/долар.

Водночас експерти Міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings поділилися прогнозом, що в 2024 році в Україні продовжиться економічне зростання. Якщо не буде ескалації на фронті, вважають аналітики, економіка України зросте в середньому приблизно на 4−5% у середньостроковій перспективі. Водночас війна з росією продовжує формувати макроекономічні перспективи нашої держави. 

"Неясно, як може розвиватися війна, але ми вважаємо, що військовий глухий кут без будь-яких серйозних змін на лінії фронту залишається найбільш ймовірним сценарієм, оскільки обидві сторони миряться із затяжною війною. Перспективи будь-якого мирного плану, досягнутого шляхом переговорів, здаються малоймовірними. результаті ми припускаємо, що активна фаза війни триватиме до кінця цього року, а, найімовірніше, і далі", - підкреслили експерти. 

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.