В Україні тарифи на воду перерахують вже з квітня: скільки доведеться платити

Читать на русском

Передбачається, що в Україні до кінця опалювального сезону тарифи на воду змінюватися не будуть, але вже з 1 квітня ресурс подорожчає через збільшення витрат комунальними підприємствами і дорожчання електроенергії

Читать на русском
Тарифи на комуналку
Тарифи на воду і водовідведення навесні зростуть

Передбачається, що в Україні до кінця опалювального сезону тарифи на воду змінюватися не будуть, але вже з 1 квітня ресурс подорожчає через збільшення витрат комунальними підприємствами і дорожчання електроенергії

Нацкомісія з питань енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) запланувала двоетапне дорожчання послуги. У лютому з’явилася інформація про потенційні зміни для певних водоканалів. Отже, через збільшення витрат і дорожчання електроенергії підняття тарифів  на постачання та відведення води стає реальністю.

Про плани щодо здорожчання комунальних послуг йдеться в документі Департаменту із регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.

«Стримувати збільшення вартості постійно неможливо. Минулого року НКРЕКП скасувала підвищення тарифів на воду, піддавшись тиску уряду. Але Нацкомісія зобов’язана ухвалювати економічно обґрунтовані рішення, щоб підприємства не працювали собі у збиток. А уряд повинен підтримувати населення субсидіями та пільгами замість того, щоб зупиняти перерахунок тарифів», - пояснюють фахівці.

Тож 6 лютого з’явилася інформація про потенційні зміни для певних водоканалів. Реалізацію відтермінували до завершення опалювального сезону, втім уже з 1 квітня відбудеться перший етап дорожчання. Після цього українцям доведеться платити за холодну воду в середньому на 50-100 грн більше, залежно від кількості осіб у родині.

В Києві тарифи на воду перерахують вже з квітня: скільки доведеться платити 1

Також у планах оновити тарифи на воду споживачам Києва, Дніпра, Хмельницького, Вінниці, Рівного та інших міст України. Наприклад, з 1 квітня вартість за кубометр може встановити:

  • "Дніпроводоканал" - 37,6 грн ,
  • "Київводоканал" – 40,7 грн,
  • "Хмельницькводоканал" – 31,15 грн,
  • "Вінницяоблводоканал" – 35 грн,
  • "Рівнеоблводоканал" – 40,69 грн.

Отримавши додаткові кошти, підприємства зможуть витрачати їх на реагенти, заробітні плати, ремонт, електроенергію тощо. Бо саме це вимагає значних витрат, а ціни на послуги ростуть дуже швидко. Причинами потреби підвищення тарифів на воду є:

  • зменшення обсягів реалізації ресурсу;
  • дорожчання електрики;
  • висока вартість пально-мастильним матеріалів;
  • збільшення податкового навантаження і зборів;
  • зміни у фінансових витратах водоканалів.

За підрахунками виходить, що родина з трьох осіб у Києві споживає орієнтовно 7,2 кубометра води на місяць (середній показник). Наразі вони сплачують 218,7 грн за чинним тарифом, але після запровадження змін витрати зростуть до 293 грн. Коли відбудеться другий етап дорожчання (з 1 червня), то вода коштуватиме сім’ї вже 337 грн.

Кріпосні зобов'язання для населення - це шлях до невдачі. Громадяни вже не бажають повертатися з Європи в Україну, втрачаючи віру в майбутнє. Андрій Золотарьов ділиться своїми враженнями від правок у законі про мобілізацію та розкриває, що нас чекає далі. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти сутність цих змін та їхній вплив на громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.