АМКУ погодив ініціативу Кабміну платити держдопомогу сценаристам фільмів

Антимонопольний комітет України підтримав проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для аудіовізуальних творів». Відповідно невдовзі сценаристи фільмів зможуть отримувати матеріальну допомогу від держави, це відповідає європейським практикам

АМКУ
Кінематограф

В АМКУ підтримали пропозицію Кабінету Міністрів України про надання державної матеріальної допомоги сценаристам відеофільмів та роликів. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Антимонопольного комітету України. В урядовому документі прописані критерії для оцінки допустимості держдопомоги та умови, за яких така допомога буде допустимою для конкуренції. 

Проєкт постанови Кабміну розроблено з урахуванням положень європейського законодавства у сфері державної допомоги та законодавств України про кінематографію з метою імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і його державами-членами. До отримувачів держдопомоги, згідно з проєктом постанови, належать суб’єкти господарювання, які одночасно не перебувають у скрутному становищі, здійснюють виробництво та/або розповсюдження аудіовізуальних творів. Проєкт визначає, що держдопомога повинна мати стимулювальний ефект, тобто дати змогу отримувачу допомоги здійснювати діяльність у галузі кінематографії, яка не провадилася б без такої допомоги, або покращити показники діяльності, яку її отримувач уже провадить у цій галузі. Передбачається, що державна допомога може надаватися як:

  • допомога на підготовку до виробництва відеотворів, зокрема, на написання сценаріїв (максимальний розмір такої допомоги не повинен перевищувати 100 % відповідних допустимих витрат);
  • допомога на безпосереднє виробництво відеотворів (максимальний розмір такої допомоги не повинен перевищувати 50% відповідних допустимих витрат);
  • допомога на розповсюдження відеотворів, зокрема, на дистрибуцію, просування тощо (максимальний розмір такої державної допомоги у відсотках відповідних допустимих витрат не повинен перевищувати розміру допомоги у відсотках на виробництво аудіовізуальних творів).

Поки що проєкт постанови Уряду не доступний для широкого загалу. Тому про конкретні цифри та допустимі витрати казати важко. Чекаємо на публікацію документа. Розмір держдопомоги саме на виробництво може збільшуватися:

  • до 60% допустимих витрат на виробництво – для транскордонного виробництва, що фінансується Україною та принаймні однією державою – членом ЄС і передбачає розробників відеотворів з України та принаймні з однієї держави – члена ЄС;
  • до 100% допустимих витрат на виробництво – на складні відеотвори та спільне виробництво за участю країн зі Списку отримувачів офіційної допомоги для розвитку Комітету з питань сприяння розвитку Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

До складних відеотворів передбачається віднести фільми, єдина оригінальна версія яких створена українською мовою або державною мовою та мовою (мовами) корінних народів України, або українською жестовою мовою, короткометражні фільми, фільми, створені особами, які виступають як режисери вперше чи вдруге, документальні фільми тощо.

«Проєкт постанови буде опубліковано на офіційному вебсайті комітету для проведення електронних консультацій із громадськістю та надіслано зацікавленим органам на погодження у встановленому законодавством порядку», – зазначили в АМКУ.

Одним з останніх масштабну державну підтримку отримав фільм "Довбуш" Олеся Саніна, прем'єра якого відбулася влітку 2023 року. Робота над ним почалася у 2018 році, знімання відбувалося у 2021 році. Бюджет фільму склав близько 120 млн грн, з яких 65 млн грн становила допомога від держави. 

АМКУ дозволив ОККО займатися аграрним бізнесом

Ми писали, що Антимонопольний комітет надав дозвіл компанії GNG Retail Limited, якій належить холдинг OKKO Group, на купівлю частки компаній «Укрполфрукт» та «Гадз-Агро». Ці компанії зареєстровані у селі Трибухівці біля Бучача Тернопільської області та належать заступнику голови Аграрного союзу України Петру Гадзу. До складу OKKO Group вже входить концерн «Хлібпром». До нього входять п'ять виробничих підприємств: два хлібозаводи у Львові, завод із виготовлення хлібобулочних напівфабрикатів, завод «Вінницяхліб» та борошномельний комплекс «Явірмлин».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube