За продаж несправжнього Prosecco та грузинського коньяку АМКУ оштрафувало компанії на 10,9 мільйонів: які ТМ попали під удар

Читать на русском

На Одещині та Дніпропетровщині розливали нібито італійське сухе ігристе вино та грузинський коньяк.

Читать на русском
просекко, коньяк, вино, АМКУ, штраф
Виробники порушили закон «Про захист від недобросовісної конкуренції»

На Одещині та Дніпропетровщині розливали нібито італійське сухе ігристе вино та грузинський коньяк.

Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував компанію-виробника вин з Одещини «ТАЇРОВО ВАЙНЕРІ» за незаконне використання позначення «PROSECCO». Компанія має сплатити штраф 946 тис. 909 грн. 

До АМКУ звернулися італійські виробники, які експортують це вино в Україну. Комітет розглянув їх скаргу та вирішив, що українське підприємство порушило закон «Про захист від недобросовісної конкуренції». 

Італійці поскаржилися в АМКУ
Італійці поскаржилися в АМКУ

«ТАЇРОВО ВАЙНЕРІ» почало використовувати позначення PROSECCO у маркуванні власної виноробної продукції пізніше за учасників вищезазначеного Консорціуму та без отримання їх дозволу (згоди)», - повідомили в Антимонопольному комітеті.

Комітет провів опитування та визначив, що використання позначення «PROSECCO» асоціювалося із відомим алкогольним напоєм. А це могло надати українській компанії «переваги у конкуренції».

Що відомо про українського винороба

За інформацією аналітичної платформи YouControl, компанію «ТАЇРОВО ВАЙНЕРІ» зареєстрували в Овідіопольському районі Одещини понад 7 років тому. На неї зареєстровано 4 торгівельні марки.

Керівником, засновником та бенефіціаром вказаний мешканець міста Білгород-Дністровський Сергій Кісельов. Наразі, з 16 жовтня 2023 року компанія знаходиться у стані припинення. Її мають реорганізувати.

Грузинський коньяк – не грузинський

Перед новим роком, 29 грудня, АМКУ повідомив, що оштрафував на 10 млн грн українську компанію «ВИНАЛЬ» за нібито грузинський коньяк «ADJARI». 

В Україні заборонено видавати свої алкогольні напої за іноземні
В Україні заборонено видавати свої алкогольні напої за іноземні

«Розгляд справи Комітет розпочав за заявою грузинських компаній АТ «Сараджишвілі» та АТ «Телавський Винний Льох», які здійснюють виробництво оригінальних грузинських вин, коньяків та реалізують таку продукцію в Україні», - йдеться у повідомленні комітету.

Відомо, що «ВИНАЛЬ» рекламував свій коньяк на ТВ, на радіо та в інтернеті. Там український міцний напій видавали за грузинський.

«Відповідно до законодавства, забороняється видавати за іноземні українські вина, коньяки України і суміші (купажі) з іноземними винами (виноматеріалами, коньяками, коньячними спиртами)», - пояснили в АМКУ.

Що відомо про порушника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, виноробну компанію «Виналь» зареєстрували понад 6 років тому у місті Синельникове на Дніпропетровщині. 

Засновником вказана синельниківська фірма «ОРІАНА ІНВЄСТ», а бенефіціаром – зареєстрований у Дніпрі Дмитро Андрійченко.

Інформатор писав, що АМКУ оштрафував на 7,1 млн грн фірми за змову при будівництві для військових на Київщині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.