АМКУ покарав «Слобожанську паляницю» за змову на тендерах для шкіл та вузів

Читать на русском

АМКУ оштрафував Корпорацію «Слобожанська паляниця» за змови на торгах, що стосувалися закупівлі продуктів харчування

Читать на русском
АМКУ
«Слобожанську паляницю» оштрафували за змови на торгах

АМКУ оштрафував Корпорацію «Слобожанська паляниця» за змови на торгах, що стосувалися закупівлі продуктів харчування

Адміністративна колегія Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала Корпорацію «Слобожанська паляниця» за змови на торгах. Вони стосувалися закупівлі продуктів харчування. Про це АМКУ повідомив 14 травня на своєму офіційному сайті.

Повідомляється, що закупівлі у 2017 році оголошувались Національною академією національної гвардії України, Навчальним центром оперативно-рятувальної служби цивільного захисту державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державною гімназією-інтернатом з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», Національним університетом цивільного захисту України. Загальна очікувана вартість 4 закупівель склала 3 230 052 грн.

«Відділення зібрало низку доказів у справі, що доводять наявність змови між вказаними суб’єктами господарювання. З огляду на це, 14 травня 2024 року адміністративна колегія Східного МТВ визнала, що Корпорація «Слобожанська паляниця» та ФОП Онопрієнко С.Г. вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції». За це Корпорацію «Слобожанська паляниця» оштрафовано на суму 272 000 грн», - йдеться в повідомленні.

Проте зазначається, що на ФОП Онопрієнка С.Г. не може бути накладено штраф, оскільки її підприємницьку діяльність наразі припинено.

В АМКУ нагадали, що згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів тендерів.

Антимонопольний комітет дозволив кіпрській компанії купити частку в статутному капіталі агропідприємств

Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії GNG Retail Limited, якій належить холдинг OKKO Group, на купівлю частки компаній «Укрполфрукт» та «Гадз-Агро». Про це пресслужба регулятора повідомила 9 травня 2024 року. 

Ці компанії зареєстровані у селі Трибухівці біля Бучача Тернопільської області та належать заступнику голови Аграрного союзу України Петру Гадзу. Які саме за розміром частки дозволили купувати ОККО в комітеті не повідомили. 

За даними з реєстрів, «Гадз-Агро» було зареєстроване у 1998 році. Основний вид діяльності компанії - вирощування зернових, бобових і олійних культур. Інша компанія - «Укрполфрукт» була заснована у 2017 році. Основний вид її діяльності – вирощування ягід, горіхів та плодових дерев.

Відомо, що у серпні 2012 році Петру Гадзу було надано звання Героя України за розвиток сільськогосподарського виробництва. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.