Чи може банк автоматично списати з картки гроші кредитного ліміту для оплати штрафу - адвокат

Читать на русском

Адвокат вказує, що стягнення і арешти можуть бути здійснені на майно та кошти

Читать на русском
Кредит
Адвокат про автоматичне списання кредитних коштів з банківської картки в рахунок сплати штраф

Адвокат вказує, що стягнення і арешти можуть бути здійснені на майно та кошти

В Україні штрафи не стягуються автоматично. Для накладення штрафу уповноважені органи мають винести відповідну постанову, в більшості випадків це суд. Далі на її підставі виконавча служба відкриває виконавче провадження, накладає заборони відчуження всього майна боржника та арештовує всі банківські рахунки. Як бачите, не все так просто. Про це Інформатору розповів адвокат Станіслав Ліфлянчик.

Згідно зі статтею 48 Закону України «Про виконавче провадження», звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації (пред’явленні електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця). Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

"Тож так чи інакше звернення стягнення і арешти можуть бути здійснені виключно на майно та кошти, що перебувають у власності боржника. Однак якщо у громадянина є кредитна картка з відкритим кредитним лімітом, то це зовсім не означає, що той кредит був взятий", - акцентує адвокат.

За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник має повернути кредит та сплатити проценти. Такі кошти передаються у власність боржника і повинні бути повернуті у такому ж самому розмірі, з відсотками чи без, у встановлені в договорі строки.

Банк чи фінансова установа не мають можливості видати кредит за власним бажанням. Для цього повинно бути або платіжне доручення боржника по їх зняттю, або заява на видачу готівки, або будь-які інші платіжні документи, що надають право банку видати кошти боржникові чи оплатити товар, що він купує. Тож поки громадянин не отримав кредитні кошти у власність – накладення на них стягнення чи арештів – є неможливим. Виконавча служба не має повноважень, що встановлювались би законом України «Про виконавче провадження», примусово списувати кредитні кошти боржника в рахунок сплати його заборгованості, створюючи ще більшу заборгованість.

"Тож, якщо у вас є кредитна картка з певним кредитним лімітом, то за те, що якісь штрафи будуть списані з неї в кредит, можна не хвилюватись. А якщо таке і відбудеться, то ви завжди можете позиватись до суду і з великою ймовірністю виграти справу, стягнувши з винних всі ваші збитки та вартість правничої допомоги", - додав адвокат. 

Парламент підняв штрафи для ухилянтів

Новий законопроєкт №10379 встановлює нові суми штрафів за порушення мобілізації й військового обліку. Його у другому читанні та в цілому прийняли як закон.

  • За порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення): штраф від 3 400 до 5 100 гривень, за вчинення в особливий період – від 17 тисяч гривень до 25 500 гривень;
  • За порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час (210-1 КУпАП): штраф від 5 100 до 8 500 гривень – для громадян, від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень – для посадових та юридичних осіб;
  • За порушення законодавства про оборону та мобілізацію в особливий період: штраф від 17 тисяч гривень до 25 500 гривень – для громадян, від 34 тисяч гривень до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.