Як правильно українцям відкладати гроші в умовах війни - поради експертки

Читать на русском

Зменшити резервний фонд можна у деяких випадках

Читать на русском
Гроші
Українцям під час війни варто подумати над створенням грошового резерву, завдяки якому вони зможуть протриматися

Зменшити резервний фонд можна у деяких випадках

В умовах війни важливо вміти правильно відкладати гроші, аби мати фінансову подушку, щоб протриматися у складній ситуації. Для цього радять створити резервний фонд. Про це у своєму Instagram-блозі розповіла фінансистка Наталія Рудевіч.

Наразі кожному українцю варто замислитися над фінансовою подушкою безпеки. Адже в умовах непередбачуваних ситуацій вам вдасться протриматися. 

"Якщо ви постійно в тривозі через гроші, то перевірте, чи достатня у вас фінансова подушка безпеки. Це ваша тривожна валізка для грошей на той час, коли ви перестаєте працювати чи сильно просідаєте у доходах. Так у вас будуть гроші для того, щоб протриматись у складній ситуації", - зазначила вона.

За словами експертки, оптимальний розмір фінансової подушки - щоб вистачило її на пів року. Водночас грошовий резерв можна зменшити у випадку, коли у людини:

  • низький ризик втратити роботу,
  • є власне житло,
  • не має іпотеки, кредитів та дітей,
  • є страхування.

Також вона додала, що зменшити цей резервний фонд можна молодим та енергійним людям, які легко можуть знайти собі способи заробітку у будь-який момент, а також якщо "ви загалом ризикова людина". У такому випадку резервний фонд можна створювати із розрахунку на 3 місяці. Якщо ж у вас високий ризик втрати роботи, є кредити чи іпотека, резервний фонд треба створити з розрахунку на 9 місяців. Вона зауважила, що цей фонд - не долари та євро "під подушкою", які лежать вдома, адже їх з'їдає інфляція із гарантією у 100%. Гроші мають бути захищені. Варто врахувати, в якій валюті заощаджувати, а також як і де зберігати.

"Вибирайте дві-три валюти. Наприклад, долар, євро і гривня. І пропорцію робіть 60-80% - іноземна валюта і 20-40% - гривня", - сказала фінансистка.

Прогноз НБУ щодо ситуації з економікою 

Ключовим ризиком залишається повномасштабна війна. Вищі безпекові ризики і відповідно повільніше повернення економіки до нормальних умов функціонування матиме вагомий вплив на основні макропоказники. За реалізації такого сценарію економіка у 2024-2025 роках відновлюватиметься повільніше порівняно з базовим сценарієм – на близько 3% щороку й лише у 2026 році зросте на 5,6%. Посилення диспропорцій на ринку праці на тлі гіршої ситуації з міграцією стримуватиме споживчу та ділову активність, збільшуватиме тиск на витрати бізнесу з оплати праці. Повільніше відновлюватимуться й промислове виробництво від завданих пошкоджень та посівні площі. Основним чинником підтримки економіки стане триваліше збереження м’якшої фіскальної політики, ніж за базового сценарію. Дефіцит бюджету без урахування грантів у доходах становитиме 18% ВВП у 2025 році та 12% ВВП – у 2026 році. Більші бюджетні дефіцити у 2025-2026 роках фінансуватимуться додатковими як внутрішніми, так і зовнішніми запозиченнями. Зокрема, альтернативний сценарій передбачає міжнародну допомогу на рівні 28,7 мільярда доларів у 2025 році та 18,5 мільярда доларів у 2026 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.