Чоловік знайшов оголошення про отримання фінансової допомоги від держави під назвою «єПідтримка» та перейшов за його посиланням
Чоловік вирішив отримати фінансову допомогу в рамках програми "єПідтримка". Однак з його картки списали 67 500 гривень, які згодом повернули. Він звинувачує Ощадбанк у відмові блокування рахунку, що дало змогу здійснити незаконну операцію та вимагає компенсацію у розмірі 53 596 гривень. Про це вказується у рішенні Луцького міськрайонного суду Волинської області, опублікованому 22 березня 2024 року.
9 лютого 2023 року чоловік увійшов до соціальної мережі Facebook, де знайшов оголошення про отримання фінансової допомоги від держави під назвою «єПідтримка» та перейшов за його посиланням. Він ввів номер банківської карти, CVV-код та термін дії карти, після введення яких інша особа отримала конфіденційні дані та здійснила переказ коштів на загальну суму 67 500 гривень. Вироком суду її визнали винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, задоволено його цивільний позов та стягнено з неї 67 500 гривень в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та 5 тисяч гривень моральної шкоди.
Чоловік зазначає, що підставою для звернення до суду з даним позовом є те, що у зв'язку із відмовою АТ «Ощадбанк» у блокуванні карткового рахунку, були незаконно зняті кошти та оскільки, він перебував за кордоном, звертався до банку у месенджері Viber для заблокування рахунку, оскільки, додзвонитися на гарячу лінію не міг, що призвело до незаконних дій аферистів. Клієнт вважає, що такими діями йому була завдана матеріальна шкода, а саме, для розв'язання питання, пов'язаного із захистом свого права, був змушений повернутися до України та ним були витрачені кошти на проїзд Катовіце-Луцьк, Луцьк-Катовіце в розмірі 3 596 гривень вартості квитків для нього, особи з інвалідністю І групи та дружини як супроводжуючої. На підставі наведеного, просить суд стягнути з фінустанови 3 596 гривень завданого матеріального збитку та 50 тисяч гривень моральної шкоди.
"Вироком Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 12.10.2023 року встановлено, що шкоду чоловіку завдано неправомірними діями іншої особи та те, що саме ним в порушення ст. 38 Закону України «Про платіжні послуги» було розголошено інформацію, яка надала можливість ініціювання платіжних операцій. Крім того, надані позивачем докази на відшкодування матеріальної шкоди, а саме квитки, не пов'язані зі списанням коштів, оскільки, з них вбачається, що відправлення відбувалось виключно з Луцька 15.02.2023 року та 04.12.2023 року. Також він звернувся до контакт-центру АТ «Ощадбанк» 09.02.2023 року о 19:54, тобто вже після проведених спірних транзакцій. Доказів проведення платіжних операцій саме після повідомлення банку про здійснення спірних трансакцій не надано, з огляду на що банк не може нести відповідальності за вчинення таких операцій", - заявили в Ощадбанку.
Суд вирішив відмовити чоловіку в задоволенні позову. Наявності вини Ощадбанку у заподіянні йому шкоди не встановлено.
"В порушення умов договору, позивач, після розголошення ним даних платіжної картки, без поважних причин, не здійснив відповідних дій для блокування картки, що призвело до незаконного списання коштів з його рахунку", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.