Укрнафта отримала дозвіл АМКУ на управління активами Glusco: деталі

Читать на русском

Антимонопольний комітет дозволив Укрнафті взяти в управління активи групи Glusco

Читать на русском
Ринок пального
Glusco віддали в управління Укрнафті

Антимонопольний комітет дозволив Укрнафті взяти в управління активи групи Glusco

У вересні 2023 року Кабмін вирішив віддати АЗС Glusco в управління Укрнафті. Остаточний дозвіл на управління активами Glusco отримані ПАТ «Укрнафта» 14 березня. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

За словами гендиректора Укрнафти Сергія Корецького, тепер компанія має усі юридичні підстави для підписання актів приймання-передачі активів з АРМА, після чого зможе розпочати фактичне управління мережею Glusco.

«Загалом Укрнафті в управління передаються арештовані корпоративні права 34 підприємств, а також нерухоме майно у вигляді АЗК, земельних ділянок та інших активів", – прокоментував рішення АМКУ  Корецький.

Мережа АЗС Glusco була створена на базі колишніх заправок Роснєфті, які працювали під торговими марками Formula, ТНК, Золотий Гепард, Смайл. У 2016 році Роснєфть вирішила продати їх швейцарській групі Proton Energy бізнесмена Нісана Мойсеєва, якого неформально пов'язували з Віктором Медведчуком.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну події відбувалися так:

  • Навесні 2022 року заправки Glusco були заарештовані. Спочатку їх передали до управління ТОВ "Нафтогаз Ойл Трейдинг", яке почало відновлювати роботу автозаправних комплексів мережі Glusco під брендом U.GO.
  • В серпні 2023 року АРМА розірвало договір із компанією, пославшись на низькі відрахування.
  • У вересні 2023 року Кабмін вирішив віддати АЗС Glusco в управління Укрнафті.

За умовами договору з АРМА 85% чистого прибутку від управління заправками мала отримувати держава, а Укрнафті буде залишатися 15%. Крім того, Укрнафта зобов'язалася щомісяця сплачувати гарантійний внесок розміром 5 млн грн. Це мінімум, який компанія повинна перераховувати до бюджету.

На початку січня 2024 року АРМА звинуватило Укрнафту в невиконанні умов й ініціювало скасування рішення уряду, але згодом вони порозумілися, коли Укрнафта виплатила 21 млн грн гарантованих платежів за управління мережею АЗС та разом з АРМА підписала спільну заяву на концентрацію на адресу Антимонопольного комітету України.

Україна отримає від Укрнафти у 2024 році більше дивідендів, ніж за десять попередніх років разом. Перший транш розміром 3,9 млрд грн уже перерахували до державного бюджету.

Економічний експерт Денис Безлюдько спростував міф про нестабільність долара та прокоментував популярність криптовалюти у світі. Деталі у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.