Чому у платіжках за газ немає показань та не зараховують плату за доставку, пояснили в Нафтогазі

В Нафтогазі повідомили, що українці за місяць передали через сервіси компанії понад чотири мільйони свідчень лічильників, однак споживачі висувають претензію, що у платіжках цих відомостей не було, тому газовики дали пояснення.

Газ, тарифи на комуналку
В платіжках за газ треба уважно перевіряти реквізити компаній

Нафтогаз 8 лютого звернувся до клієнтів із важливою інформацією.Газовики звернули увагу на те, що споживачі оплачують доставку газу, але борги накопичуються. В компанії розібралися з ситуацією і пояснили, чому в платіжках за газ немає показань, і чому плату за доставку палива не зараховують. 

В компанії Нафтогаз, яка є постачальником блакитного палива для 98% українців, уточнили, що формування квитанції починається з отримання даних про спожиті обсяги від оператора ГРМ (обл- або міськгазу). За законом саме на оператора ГРМ покладено функцію обліку газу. Вказано, що використані кубометри вивантажують з інформаційної платформи оператора газотранспортної системи щомісяця після 9-го числа.

«Після цього, ґрунтуючись на отриманій інформації, проводиться підрахунок наступним чином: спожиті обсяги газу множаться на діючий тариф 7,96 гривні за кубометр. Це буде сума, яку потрібно заплатити», - пояснили в компанії.

Нафтогаз у своєму платежі вказує фактично спожитий обсяг газу та суму до оплати.

Про проблему, коли українцям не зараховують плату за доставку блакитного палива повідомили у пресслужбі Харківської філії "Газмережі", яка входить до структури Нафтогазу. Газовики звернули увагу на те, що споживачі оплачують доставку газу, але кошти не зараховуються на особові рахунки і накопичуються борги. Виявилося, що причина в неуважності споживачів. Деякі з них помилково оплачують послугу з розподілу газу на реквізити оператора ГРМ, який надавав послуги до переходу на "Газмережі".

Українців закликали уважно перевіряти реквізити перед проведенням платежів. Якщо гроші спрямовані помилково не на той рахунок, потрібно звернутися до організації, яка їх отримала та подати заяву на повернення споживачеві. Слід додати квитанцію про оплату, копію паспорта та ІПН, а також витяг з банку про IBAN картковий рахунок споживача для повернення коштів.

Кріпосні зобов'язання для населення - це шлях до невдачі. Громадяни вже не бажають повертатися з Європи в Україну, втрачаючи віру в майбутнє. Андрій Золотарьов ділиться своїми враженнями від правок у законі про мобілізацію та розкриває, що нас чекає далі. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти сутність цих змін та їхній вплив на громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube