Чому цифри у платіжках за воду вражають навіть тих споживачів, які встановили лічильники: неприємні факти

За не дуже чесних людей платять інші мешканці будинку

Тарифи на комуналку
Українці можуть сплачувати комуналку за сусідів

Суми у платіжках за воду іноді можуть неприємно вражати навіть тих споживачів, які встановили у своїх квартирах лічильники води. Справа в тому, що українці можуть сплачувати комуналку за сусідів. Що відбувається?

Лічильник на воду є у кожному багатоповерховому будинку. Він фіксує весь обсяг води, що надходить до нього. Мешканці будинку мають платити за поставлену у їхні квартири воду. Вважається, що цифри на лічильниках, які встановлені у квартирах людей, не повинні відрізнятися від загальних показників будинкового лічильника. Але так буває не завжди. Трапляється, що різниця становить десятки, а часом і сотні кубометрів води на місяць.

Виявляється, що навіть якщо всі мешканці квартир встановили у своїх помешканнях лічильники, то деякі з них можуть користуватися магнітами, щоби платити менші суми. Відповідно, за цих не дуже чесних людей платитимуть інші мешканці будинку.

«Придбати такі магніти можна на спеціалізованих сайтах. Вони коштують до однієї тисячі гривень. Їх легко можна встановити на лічильниках 2010-го року випуску. Водночас на лічильниках КВ-1,5, які випускалися у 2014 році, вже є антимагнітний захист», - пояснюють експерти.

Якщо в будинку є квартири, мешканці яких споживають воду без лічильників, то саме вони й доплачують за воду. Ще існує варіант, за яким втрати розподіляються між усіма мешканцями багатоповерхівки.

"У разі якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені вузлами розподільного обліку питної води, загальний обсяг спожитої в будівлі води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами відповідно до обсягу споживання за показниками вузлів розподільного обліку", – розповіли фахівці.

Отже, якщо за місяць ви витратили 10 м³, за втрати вам доведеться заплатити більше, на відміну від ваших сусідів, які спожили 3 м³ води, оскільки користуються магнітами.

Загальна платіжка багатоповерхівки за комуналку зросте до кінця року на 600-650 грн

В кожній платіжці, яку виставляють споживачам комунальні компанії та ОСББ закладено спожиту електроенергію будинкової інфраструктури – ліфтів, насосів тощо. Сплачують за це по тарифам для населення і кожен раз при їх підвищенні, вартість обслуговування багатоповерхового будинку зростає. Яких цін за обслуговування будинку слід очікувати до кінця року – порахував експерт.

За словами голови Союзу споживачів комунальних послуг України Олега Попенко, в процентному відношенню вартість електроенергії в послугах по обслуговуванню будинків складає до 15% а в деяких випадках і вище. Він порахував, що якщо брати середню вартість 7 грн на м.кв. по Києву зараз, або квартири в 60 м.кв. в 420 грн, то при здорожчанні електроенергії до 6 грн. платіжка управляючої компанії, комунальної чи ОСББ зросте до 550 грн або на 30%. Він резюмує, що разом з тарифами на електроенергію і, ймовірно, на воду  зросте вартість обслуговування багатоквартирних будинків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube