Як українцям правильно вибрати автоцивілку – п'ять дієвих порад водіям

Читать на русском

Перед підписанням угоди зверніть увагу на умови поліса, включаючи виключення та обмеження в покритті

Читать на русском
Страхування
При виборі старахового поліса варто звернути увагу компанію, умови, додаткові опції та послуги

Перед підписанням угоди зверніть увагу на умови поліса, включаючи виключення та обмеження в покритті

Після придбання автомобіля першочергово потрібно потурбуватися про поліс автоцивілка. Основна мета цього страхування полягає в тому, щоб компенсувати збитки, якщо ви станете винуватцем ДТП. Без поліса доведеться покривати усі витрати на ремонт чи медичні послуги з власної кишені. Також за відсутність автоцивілки доведеться сплатити штраф.

Про це йдеться у публікації TSN.ua. Алгоритм дій, який допоможе правильно обрати страховий поліс

  • Оберіть надійну страхову компанію. Не варто довіряти своє життя та майно випадковому постачальнику, назву якого ви ніколи не чули. Такі компанії досить часто банкрутують, що створює проблеми клієнтам. Надійна компанія — це та, бренд якої відомий, інформацію про неї знайти легко, вона надає звіт про свої дії у відкритих джерелах. 
  • Перевірте умови поліса. Перед підписанням угоди зверніть увагу на умови поліса, включаючи виключення та обмеження в покритті. Будьте впевнені, що розумієте всі умови договору. Саме погане знання умов найчастіше викликає непорозуміння під час врегулювання страхових випадків. Зауважте, що при розрахунку страхової виплати страхова компанія обов’язково враховує експлуатаційний знос ТЗ. Він залежить, зокрема, від таких параметрів транспортного засобу: ринкова вартість, строк експлуатації, тип, регіон виробництва. Також з суми страхової виплати страховиком може бути утримано розмір франшизи (частини збитків, що не відшкодовується страховою компанією).
  • Додаткові опції. Згідно з законодавством, максимальна виплата потерпілому, яку може здійснити страхова компанія за договором ОСЦПВ, складає 320 тисяч гривень за збитками, спричиненими життю та здоров'ю та 160 тисяч гривень за майновими збитками. Це не багато, і, якщо трапиться ДТП, доплачувати доведеться самому. Витративши невеликі кошти, є можливість збільшити захист, щоб потім не мати фінансових проблем.
  • Додаткові послуги. Деякі страхові компанії надають бонуси власникам полісів ОСЦПВ, серед яких може бути безкоштовне буксирування, доставлення пального, мобільний шиномонтаж. 
  • Регулярно оновлюйте свій поліс. Періодично перевіряйте свій поліс і оновлюйте його, якщо це необхідно. Автоцивілка є як паперова, так і онлайн — тобто та, яку легко придбати на сайті компанії. 

У чому користь автоцивілки  

Надійний страховий поліс захищає як вас, так і інших учасників дорожнього руху. У разі аварії ви будете впевнені, що збитки іншій стороні будуть відшкодовані, що зменшить фінансовий та психологічний тиск. Якщо усі учасники дорожнього руху будуть мати поліси надійних страхових, які виконують свої обов’язки, можна буде уникнути багатьох непорозумінь та судових позивів.

Який штраф за водіння без страховки в Україні

Обов’язкове автострахування в Україні регулюється законом України про ОСЦПВ (№ 1961-VI від 01.07.2004 року) – зміни набули чинності 1 січня 2005 року, вказується у матеріалі Факти ICTV. Life. Згідно з пунктом 2.1.г ПДР, водій повинен мати паперовий або електронний договір обов’язкової страховки. Відсутність страховки вважається порушенням і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Штраф також чекає і на водіїв без страховки, які порушили ПДР або стали учасниками ДТП – доведеться заплатити суму, рівну 25-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно зі ст. 126 КпАП, штраф за їзду без страховки становитиме від 425 до 850 гривень, залежно від ситуації. Суму штрафу визначатиме патрульний. Наприклад, якщо водій має страховку, але не може надати документ правоохоронним органам, то сума штрафу може бути мінімальною, або водій просто отримає словесне попередження. Так, штрафи за водіння без страховки в Україні 2024 виглядають так:

  • 450 гривень – якщо водій придбав поліс, але не зміг пред’явити,
  • 850 гривень – якщо поліс прострочений,
  • 850 гривень – якщо водій без автостраховки став винуватцем ДТП.

Якщо водій-порушник не має страховки, то йому потрібно сплатити штраф за порушення ПДР і штраф за відсутність поліса. Не зобов’язані оформляти страховий поліс учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю 1 групи, а також водії, які перебувають за кермом ТЗ, що належить особі з інвалідністю 1 групи. Якщо водій із цього переліку потрапить у ДТП або стане винуватцем аварії, то компенсацію постраждала сторона отримає коштом фондів Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.