Скільки компаній в Україні займаються страхуванням від воєнних ризиків: дані Національної асоціації страховиків

Читать на русском

Застрахувати від воєнних ризиків можна авто, нерухомість, здоров'я і життя, виробництво та бізнес

Читать на русском
Страхування майна під час війни можливе в певних межах
Страхування майна під час війни можливе в певних межах

Застрахувати від воєнних ризиків можна авто, нерухомість, здоров'я і життя, виробництво та бізнес

Компаній, які займаються страхуванням від воєнних ризиків, сьогодні в Україні налічує до 50 фірм. Наразі застрахувати від воєнних ризиків можна авто, нерухомість, здоров'я і життя, виробництво і бізнес. Максимальна сума, яку можна отримати за страховкою, визначається кожним страховиком окремо. Про це генеральний директор Національної асоціації страховиків України (НАСУ) Денис Ястреб повідомив 10 травня 2024 року. 

За даними асоціації, послуги страхування від воєнних ризиків надають приблизно до 50 компаній. В кожній компанії ця послуга надається за окремих умов.

«Переважна кількість страховиків пропонують у тому чи іншому варіанті таке страхування. Деякі з них розробили окремі договори, за яких треба підписати "воєнний" договір. Дехто розширив межі наявних умов або виключив стандартні «воєнні» підстави для відмови, і тоді можна укласти додатковий договір до наявного договору страхування. А є й такі страховики, які включили страхування воєнних ризиків у стандартні базові набори ризиків», - повідомив Денис Ястреб.

Застрахувати від воєнних ризиків можна авто, нерухомість, здоров'я і життя, виробництво і бізнес. Страхування також залежить від умов кожного страховика. Зазвичай страховий захист обмежений наближенням до зони активних бойових дій, окремими знаряддями війни, діяльністю застрахованої особи.

Що робити, якщо стався страховий випадок

Необхідно передусім переконатися, що немає небезпеки. Після цього сфотографувати, зняти на відео або іншим чином зафіксувати картину події та телефонувати до свого страховика, який дасть чіткі інструкції, як потрібно діяти.

«Щодо розміру відшкодування, то умови страхування та страхові суми (тобто максимальна сума, яку може отримати страхувальник), визначаються кожним страховиком окремо. Поки що більшість страхових компаній пропонують страхування майна від ушкоджень війною в певних межах, не на повну вартість майна. Утім, можливість страхування з повним покриттям збитків також можлива, але значно впливатиме на вартість такого страхування», - йдеться у повідомленні.

В асоціації сподіваються, що страхування воєнних ризиків в Україні залишиться в минулому для вивчення його в підручниках. Втім, поки війна триває ця опція доступна та можна розраховувати на виплати.

НБУ завершує розробку законопроєкту про страхування воєнних ризиків

Обов'язкове страхування воєнних ризиків дозволить залучити до цього процесу велику кількість об'єктів, що дасть можливість знизити вартість страховки. Наразі НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків і незабаром розпочне його обговорення з ринком та іншими стейкхолдерами. 

“За нашими очікуваннями, вже цього року закон може бути ухвалений, і ми почнемо розвиток системи”, – повідомив директор департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Сергій Савчук.

При цьому Савчук уточнив, що переваги, які отримають бізнес і населення, – це гарантії покриття прямого воєнного збитку і велика впевненість у завтрашньому дні. Держава зможе залучити нові інвестиції для розвитку економіки.

Інформатор писав, що скільки коштів можна повернути та які умови висувають страховики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.