Банки підвищують ставки депозитних вкладів - де найкращі умови для вкладення грошей

Слідом за великими банками різати ставки за вкладами почали й фінустанови із депозитним портфелем до 2 млрд гривень

Банк, вклад, депозит
Малі банки почали підвищувати дохідність 3-місячних депозитів

За останні два тижні банків, які почали підвищувати дохідність 3-місячних депозитів було шість. Один банк також зменшив й дохідність вкладів у ВКВ. Які умови зараз пропонують приватним вкладникам невеликі банки, пише 15 травня «Мінфін».

Найрадикальніше переглянув ставки Полтава-банк: фінустанова порізала відразу всі ставки на 2 в.п. Ставки на півроку та 9 місяців тепер дорівнюють 14% річних, на рік — 14,5% річних.

  • Мотор-банк відмінусував 1,5 в.п. від дохідності ставок 3-місячних вкладів і тепер платить за ними 11% річних, нині це найнижча пропозиція у банку. На 1 в.п. банк зменшив дохідність піврічних вкладів, на яких тепер можна заробити 12% річних. Ставки за вкладами на 9 та 12 місяців схудли на 0,5 в.п. — до 12,5% річних.
  • Банк інвестицій та заощаджень порізав всі ставки на 1 в.п. Найвища ставка зберігається на короткі 3-місячні депозити — 15% річних. За депозитами на інші терміни банк платить 14,75% річних.
  • РВС Банк зменшив дохідність всіх вкладів у гривні на 1 в.п. Найбільше зараз банк платить за найдовшими вкладами на рік — 15,5% річних, найменше — за вкладами на 3 місяці (14% річних). Банк також знизив ставки в доларі та євро. В обох валютах він відмінусував по 0,25 в.п. від дохідності вкладів на півроку та рік, та 0,1 в.п. — від дохідності вкладів на 3 місяці. Ставки в доларі та євро у банку однакові, на рівні 1,75% річних за вкладами на рік, 1,25% річних — на півроку та 0,7% річних — на 3 місяці.
  • Кристалбанк цього разу також знижував ставки у гривні. Причому найбільше — за вкладами на 9 та 12 місяців, відмінусувавши від них по 1 в.п. Дохідність вкладів на 3 та 6 місяців зменшилась на 0,25 в.п. Найбільше банк платить за депозитами на 3 місяці — 16,5% річних, найменше — за вкладами на 9 місяців — 14,5% річних.
  • Альтбанк зменшив дохідність єдиного строкового вкладу, який він пропонує: ставка 6-місячного депозиту схудла на 0,5 в.п. — до 15% річних.

Найвищу дохідність за тримісячними вкладами наразі пропонує банк Агропросперіс — 18% річних, 17% річних платить Асвіо банк, 16,5% річних можна заробити у Кристалбанку.

Найбільшу ставку, яка зараз є серед невеликих банків за вкладами на 6 місяців, пропонує Асвіо — 16% річних. 15,75% річних можна отримати у Кредитвест Банку та Кристалбанку. 15,5% річних пропонує за цими строковими вкладами Агропросперіс.

Малі банки України почали підвищувати дохідність 3-місячних депозитів: які умови пропонують 1

За вкладами на 9 місяців найпривабливіші пропозиції можна знайти в банках Агропросперіс, Кредитвест Банк та МІБ (15,5% річних).

Чи вигідно зберігати гроші в цінних металах?

За словами начальника управління дилінгових операцій РВС Банку Максима Марченко, якщо дуже коротко - то вигідно.

«Динаміка цін на золото є постійно зростаючою. Якщо порівнювати золото чи срібло, то на данний момент срібло продається з ПДВ, золото без ПДВ, тому вибір очевидний», - сказав Марченко.

Спочатку року ціна на золото стрімко здорожчала і оновила історичні показники вже декілька разів поспіль. Найбільш розповсюдженим номіналом для інвестування є номінал 100 грамів. 

Марченко розповів, що на сьогоднішній день легально купити дорогоцінні метали можливо або в банківських установах в вигляді банківських злитків чи монет 999,9 проби, або в ювелірних крамницях в вигляді ювелірних виробів різних проб. Банки можуть продавати дорогоцінні метали тільки визнаних міжнародних виробників, які входять до групи LBMA. Зворотній продаж для банківських злитків чи монет 999,9 проби відбувається в банківських установах, а ювелірні вироби традиційно приймають або ломбарди або офіційні скупки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube