Як створити фінансову подушку під час війни: поради банкіра

Банкіри закликають робити грошові запаси, які допоможуть пережити скрутні часи і рекомендують, як це зробити

Інвестиції
Найпопулярніший спосіб заощаджень в Україні – це купівля валюти

Грошовий запас, який може допомогти пережити скрутні часи потрібен завжди, але під час повномасштабної війни його необхідність особливо зростає. Як накопичити кошти, розповів начальник Львівського відділення “RwS bank” Іван Мичло.

Іван Мичло говорить, що відкладати кошти – це навичка, яку варто сформувати й зробити цей процес звичним й рутинним. Головне – навчитися зберігати певну частину грошей.

Він нагадує, що на накопичення впливає загальний стан економіки: інфляція, процентні ставки за депозитами та облігаціями, курс валют. Експерт також розповідає, у якій валюті краще зберігати кошти.

“Найпопулярніший спосіб заощаджень в Україні – це купівля валюти, переважно долар, рідше євро. Оптимально мати 50% коштів у валюті та 50% – у гривні. Головна перевага валюти – висока ліквідність – її можна легко та швидко обміняти на гривню. Раджу, тримати вдома достатню суму коштів яка потрібна для забезпечення комфортного життя впродовж 2-3 місяців, решту краще намагатися інвестувати”, – каже Іван Мичло.

Ще один варіант – купівля банківського золота. Ціна золота 12 квітня 2024 року встановила черговий рекорд. Вперше золото подолало позначку в 2400 доларів за унцію. Експерт радить, щоб накопичити якомога більше коштів варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  • систематично відкладати певний відсоток від отриманого доходу. Це може бути 10-15% від зарплати та додаткових коштів. Варто автоматизувати процес за допомогою постійного переказу грошей на окремий рахунок одразу після отримання доходу;
  • скоротити необов’язкові витрати. Краще відмовитися від зайвих покупок та розваг;
  • шукайте додатковий підробіток у вільний час, який дозволить швидше накопичити кошти;
  • після того, як ви сформуєте достатній запас заощаджень, розгляньте можливість інвестування решти “вільних” коштів для збільшення їх приросту.

Чи вигідно зберігати гроші в цінних металах?

За словами начальника управління дилінгових операцій РВС Банку Максима Марченко, якщо дуже коротко - то вигідно.

«Динаміка цін на золото є постійно зростаючою. Якщо порівнювати золото чи срібло, то на данний момент срібло продається з ПДВ, золото без ПДВ, тому вибір очевидний», - сказав Марченко.

Спочатку року ціна на золото стрімко здорожчала і оновила історичні показники вже декілька разів поспіль. Найбільш розповсюдженим номіналом для інвестування є номінал 100 грамів. 

Марченко розповів, що на сьогоднішній день легально купити дорогоцінні метали можливо або в банківських установах в вигляді банківських злитків чи монет 999,9 проби, або в ювелірних крамницях в вигляді ювелірних виробів різних проб. Банки можуть продавати дорогоцінні метали тільки визнаних міжнародних виробників, які входять до групи LBMA. Зворотній продаж для банківських злитків чи монет 999,9 проби відбувається в банківських установах, а ювелірні вироби традиційно приймають або ломбарди або офіційні скупки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube