Група Нафтогаз планує розглянути збільшення інвестицій у розвиток сектору відновлюваної енергетики
Група Нафтогаз готова підтримати інвестиції у розширення виробництва біометану, сприяти його транспортуванню, а також має амбіції щодо викупу цього газу в українських виробників. Про це вчергове повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов. Детально пише 22 квітня Укрїнформ.
За словами Олексія Чернишова, Група Нафтогаз бачить своє майбутнє як сучасна енергетична компанія, де є місцевидобутку нафти та газу, а також є виробництво "зеленої" енергії з вітру, сонця та біометану.
«Тому ми дуже серйозно дивимося на цей напрямок, плануємо розглянути можливість збільшити інвестиції", - сказав Чернишов.
Він зазначив, що бізнес у біометановій галузі побудований на значній ролі держави у підтримці цього напрямку. Зокрема, у Євросоюзі діють програми фінансової підтримки виробництва біометану.
Чернишов також зауважив, що розбудова виробництва біометану потребує значного обсягу інвестицій. Водночас, комбінація агровиробництва і потужної газової інфраструктури роблять Україну "ексклюзивним гравцем на ринку біометану саме Європейського союзу", додав очільник Нафтогазу.
Як повідомлялося раніше, Група Нафтогаз готова підтримати інвестиції у розширення виробництва біометану, сприяти його транспортуванню, а також має амбіції щодо викупу цього газу в українських виробників.
"Ми впевнені у колосальному експортному потенціалі біометану. Ми підтверджуємо свої наміри з точки зору підтримки збільшення виробництва та інвестицій у нього. Ми також готові надати свою транспортну систему, систему зберігання газу. І безумовно Нафтогаз декларує свою амбіцію в частині викупу того об'єму біометану, який може бути вироблений в Україні", - сказав Чернишов.
Він нагадав, що, за оцінкою експертів, Україна може виробляти понад 20 млрд кубометрів біометану на рік, що зробить державу важливим гравцем на європейському ринку.
"Виробництво біометану - це природний крок нашої держави у "зелену" енергетику з усвідомленням тих ресурсів, які у нас вже є: розвинута інфраструктура зберігання газу, транспортування як всередині держави, так і на експорт, потужне аграрне виробництво. Ці фактори роблять Україну майбутнім лідером з виробництва біометану в Європі", - зауважив Чернишов.
За його словами, Україна має увійти в європейську родину як держава, що у першу чергу відіграватиме роль енергетичного хабу - в тому числі, і завдяки виробництву біометану.
Більшість домогосподарств в Україні є клієнтами Нафтогазу. У компанії попередили споживачів про те, що в період з 28 квітня до 5 травня потрібно обов'язково передати показники лічильника. Це потрібно зробити, щоб заплатити виключно за спожите блакитне паливо, і не переплачувати.
У випадку, якщо несвоєчасно подати показники лічильників, то можуть бути некоректні нарахування. Щоб сплачувати рахунок онлайн можна скористатися:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.