В Україні закінчується дія фіксованого тарифу на газ: на що чекати українцям у травні

Читать на русском

Українцям пояснили, що буде після того, як фіксований тариф на газ для населення припинить діяти

Читать на русском
Уже з травня 2024 року в Україні не діятиме фіксований тариф на блакитне паливо
Газ

Українцям пояснили, що буде після того, як фіксований тариф на газ для населення припинить діяти

30 квітня в Україні завершується дія фіксованого тарифу на газ. У випадку, якщо його не продовжать, тарифи на блакитне паливо в Україні можуть збільшити. Експерти пояснили, до яких сценаріїв треба готуватися громадянам. 

Як передає портал На пенсії, в Україні тарифний план на газ "Фіксований" у Нафтогаз діяв упродовж року. Громадяни платили 7,96 гривні за кубометр. Рішення про фіксований тариф було ухвалено минулого року у зв’язку з воєнним станом та погіршенням економічної ситуації в країні. Однак уже з 30 квітня 2024 року дія тарифу закінчується. 

Наразі невідомо, що буде з тарифом. У компанії Нафтогаз ще не говорили про те, чи будуть змінюватися ціни. Проте варто підкреслити, що якщо дію фіксованого тарифу не продовжать, то в Україні ціни на газ можуть збільшитися. 

Слід нагадати, що наразі в Україні діє мораторій, який президент Володимир Зеленський підписав ще 2022 року. Цей документ забороняє під час дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його завершення переглядати тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та  гарячої води, а також послуги з розподілу природного газу. Наразі мораторій ніхто не скасовував. 

Чи готові українці економити газ задля перемоги

Українців опитали, які дії чи жертви готові піти, якби знали, що допоможуть досягти перемоги у війні. При цьому 41% - готові на економію та скорочення використання комунальних послуг, зокрема електрики, газу, гарячої води. 35% опитаних заявили, що готові на сплату більшої кількості податків із зарплати, 21% - готові на особисту мобілізацію до ЗСУ або мобілізацію близьких, 10% - на продовження воєнного стану, 2% - на пожертви, фінансову підтримку Збройних сил України.     

При цьому 11% заявили, що не готові на щось йти. Ще 8% респондентів заявили, що не готові відповідати на таке питання. Опитування проводила соціологічна група "Рейтинг".  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.