Чи є альтернатива газопостачанню в разі колапсу: варіанти для населення і бізнесу

Експерти компанії Boviar Gaz поділилися своїм баченням поточної ситуації на ринку природного газу, оцінили ризики та розказали про варіанти автономного газопостачання в разі перебоїв

Газ
Альтернатива для газу - електроенергія і сонце

Запаси газу в Україні становлять близько 1,1 трильйона кубічних метрів. Крім того, Україна має у своєму розпорядженні одну з найбільших у Європі систему підземних сховищ газу, яка дає змогу створювати стратегічні резерви та регулювати сезонні коливання попиту. Проте, ситуація з газом може бути непередбачуваною. Про те, чи є альтернативи природному газу пише 16 квітня ТСН.

Експерти зауважують, що у разі серйозних перебоїв із постачанням природного газу жителі України та підприємства можуть розглянути різні альтернативи для забезпечення своїх енергетичних потреб.

Для населення найбільш актуальними вважаються:

  1. Електричні обігрівачі та котли. Підходять для невеликих квартир і будинків.
  2. Твердопаливні котли. Можуть бути ефективними для приватних будинків і невеликих підприємств.
  3. Теплові помпи. Відрізняються високою енергоефективністю та екологічністю при використанні в невеликих господарствах.
  4. Сонячні колектори. Актуальні для південних регіонів України, де кількість безхмарних днів у році велика.

Багато підприємств вже працюють над питанням альтернативного енергозабезпечення, серед яких LPG, електроенергія, тверде паливо, дизель.

Для підприємств оптимальним рішенням може стати встановлення системи автономного газопостачання, яка не залежить від централізованих мереж:

  1. В умовах перебоїв з живленням, використання палива на основі пропан-бутану буде економічно доцільним та надійнішим рішенням.
  2. У порівнянні з твердим паливом, система на базі скрапленого газу вирізняється зручністю та можливістю автоматизації.
  3. Щодо дизеля, скраплений газ має переваги у фінансовій вигоді та екологічності.

«Резервні варіанти для побутових господарств та альтернативне газопостачання підприємств дають змогу продовжувати виробництво в умовах нестабільності. Підприємствам, які критично залежать від постачання природного газу, рекомендується завчасно подбати про створення резервних варіантів», - зробили висновки експерти від Boviar Gaz .

Які загрози для газопостачання на тлі атак РФ по українським ПСГ 

Ракетні атаки двох українських підземних сховищ газу послужило новим нагадуванням про загрози енергетичній інфраструктурі Європи. Європейські газові фʼючерси зросли на 7,1%. Про це 11 квітня пише Forbes, з посиланням на Bloomberg.

За словами генерального директора «Нафтогаз України» Олексія Чернишова, обʼєкти все ще працюють, поки фахівці оцінюють наслідки обстрілу. Атака на українські газосховища стала вже четвертою за рахунком і поки що не вплинула на їхню роботу.

«Проте, ці обстріли наголошують на потенційному ризику для зберігання газу в Україні, якщо запаси газу в Європі заповняться цього літа. Україна має більше сховищ, аніж будь-яка інша країна в Європі, і вона активно залучає трейдерів для зберігання газу», - пише Bloomberg.

За даними The Economist, європейським трейдерам вдалося заробити близько $320 млн завдяки зберіганню газу в підземних газових сховищах України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube