Ціни на газ для бізнесу в Україні зросли до максимуму: з чим це пов’язано

Читать на русском

Ціни на природний газ в Україні минулого тижня перевищили 16 000 грн за тисячу кубометрів

Читать на русском
Газ, бізнес
За тиждень ціни на газ для бізнесу зросли приблизно на 8% або майже на 1 200 грн

Ціни на природний газ в Україні минулого тижня перевищили 16 000 грн за тисячу кубометрів

За даними котирувань Natural gas ExPro станом на п’ятницю, 19 квітня, природний газ в Україні торгувався за цінами 15 900 - 16 050 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ). За тиждень ціни зросли приблизно на 8% або майже на 1 200 грн. Про це 22 квітня пише БізнесЦензор.

Аналітики зауважують, що квітневе підвищення цін на газ - це найвищий рівень за останні 5 місяців – з листопада минулого року.

"Стабільний попит на внутрішньому ринку, високі ціни на природний газ у Європі, а також поведінка продавців, які не поспішають реалізувати власний ресурс – основні причини зростання цін на природний газ на українському ринку впродовж минулого тижня", – пояснюють аналітики видання.

Ціни на газ для бізнесу в Україні зросли до максимуму: з чим це пов’язано 1

Чи є для бізнесу альтернатива газопостачанню в разі колапсу 

Експерти зауважують, що у разі серйозних перебоїв із постачанням природного газу жителі України та підприємства можуть розглянути різні альтернативи для забезпечення своїх енергетичних потреб.

Багато підприємств вже працюють над питанням альтернативного енергозабезпечення, серед яких LPG, електроенергія, тверде паливо, дизель.

Для підприємств оптимальним рішенням може стати встановлення системи автономного газопостачання, яка не залежить від централізованих мереж:

  1. В умовах перебоїв з живленням, використання палива на основі пропан-бутану буде економічно доцільним та надійнішим рішенням.
  2. У порівнянні з твердим паливом, система на базі скрапленого газу вирізняється зручністю та можливістю автоматизації.
  3. Щодо дизеля, скраплений газ має переваги у фінансовій вигоді та екологічності.

Резервні варіанти для побутових господарств та альтернативне газопостачання підприємств дають змогу продовжувати виробництво в умовах нестабільності. Підприємствам, які критично залежать від постачання природного газу, рекомендується завчасно подбати про створення резервних варіантів, рекомендують експерти.

Які загрози для газопостачання на тлі атак РФ по українським ПСГ 

Ракетні атаки двох українських підземних сховищ газу послужило новим нагадуванням про загрози енергетичній інфраструктурі Європи. Європейські газові фʼючерси зросли на 7,1%. Про це 11 квітня пише Forbes, з посиланням на Bloomberg.

За словами генерального директора «Нафтогаз України» Олексія Чернишова, обʼєкти все ще працюють, поки фахівці оцінюють наслідки обстрілу. Атака на українські газосховища стала вже четвертою за рахунком і поки що не вплинула на їхню роботу.

«Проте, ці обстріли наголошують на потенційному ризику для зберігання газу в Україні, якщо запаси газу в Європі заповняться цього літа. Україна має більше сховищ, аніж будь-яка інша країна в Європі, і вона активно залучає трейдерів для зберігання газу», - пише Bloomberg.

За даними The Economist, європейським трейдерам вдалося заробити близько $320 млн завдяки зберіганню газу в підземних газових сховищах України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.