У Нафтогазі попередили споживачів, що потрібно встигнути зробити наприкінці місяця, і коли треба оплачувати послуги
Більшість домогосподарств в Україні є клієнтами Нафтогазу. У компанії попередили споживачів про те, що в період з 28 квітня до 5 травня потрібно обов'язково передати показники лічильника. Це потрібно зробити, щоб заплатити виключно за спожите блакитне паливо, і не переплачувати.
У випадку, якщо несвоєчасно подати показники лічильників, то можуть бути некоректні нарахування. Річ у тому, що оператор ГРМ (облгази) у випадку неотримання показників будуть вимушені розраховувати обсяг споживання за середнім значенням. Ці дані потім передаються постачальнику газу, і впливають на суму в платіжках. Як нагадали у Нафтогаз, сплачувати послуги потрібно до 25 числа щомісяця.
У Нафтогаз неодноразово нагадували, що передавати показники та сплачувати рахунки клієнти можуть в режимі онлайн. Щоб сплачувати рахунок онлайн можна скористатися:
"Також регіональних Центрах підключень та надання послуг клієнтам і у відділеннях наших партнерів Укрпошта, Ощадбанк, Нова пошта, ПУМБ. Обирайте для себе свій спосіб оплати рахунків за спожитий газ і не забувайте сплачувати до 25 числа кожного місяця! Своєчасна оплата рахунків дає нам можливість забезпечувати якісне газопостачання навіть в умовах війни", - зазначили в Нафтогаз.
В Україні до 30 квітня діє фіксований тариф на газ. Клієнти Нафтогазу весь рік сплачували 7,96 гривні за кубічний метр. Проте після завершення фіксованого тарифу є ймовірність, що тариф можуть підняти: це може статися, якщо рішення про фіксований тариф уряд не продовжить. Проте наразі у Нафтогазі нічого не казали про подорожчання послуг.
Мораторій на заборону подорожчання президент Володимир Зеленський підписав ще в 2022 році. Документ забороняє під час дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його завершення переглядати тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, а також послуги з розподілу природного газу. Станом на сьогодні мораторій уряд не скасовував.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.