Чи варто інвестувати в золото під час війни: поради експертів

Читать на русском

С початку 2024 року ціна на золото стрімко зросла, і оновила історичні показники вже декілька разів поспіль

Читать на русском
Інвестиції
Спочатку року ціна на золото стрімко здорожчала і оновила історичні показники

С початку 2024 року ціна на золото стрімко зросла, і оновила історичні показники вже декілька разів поспіль

В умовах нестабільної економіки та зростаючої інфляції багато людей шукають способи зберегти свої заощадження. Одним з популярних варіантів є інвестування в дорогоцінні метали, такі як золото та срібло. Чи вигідно це робити під час війни, розповіли 13 травня в Асоціації українських банків.

Чи вигідно зберігати гроші в цінних металах?

За словами начальника управління дилінгових операцій РВС Банку Максима Марченко, якщо дуже коротко - то вигідно.

«Динаміка цін на золото є постійно зростаючою. Якщо порівнювати золото чи срібло, то на данний момент срібло продається з ПДВ, золото без ПДВ, тому вибір очевидний», - сказав Марченко.

Спочатку року ціна на золото стрімко здорожчала і оновила історичні показники вже декілька разів поспіль. Найбільш розповсюдженим номіналом для інвестування є номінал 100 грамів. 

Марченко розповів, що на сьогоднішній день легально купити дорогоцінні метали можливо або в банківських установах в вигляді банківських злитків чи монет 999,9 проби, або в ювелірних крамницях в вигляді ювелірних виробів різних проб. Банки можуть продавати дорогоцінні метали тільки визнаних міжнародних виробників, які входять до групи LBMA. Зворотній продаж для банківських злитків чи монет 999,9 проби відбувається в банківських установах, а ювелірні вироби традиційно приймають або ломбарди або офіційні скупки.

Наскільки стабільним вважаються вкладення в дорогоцінні метали?

Дорогоцінні метали крім того що є фізичною сировиною, по суті також є універсальною валютою і виконують вони цю функцію вже багато століть як мінімум.

«Наприклад, будь яка монета з дорогоцінних металів що була викарбувана в будь якій країні або в будь який історичний час до сих під зберігає свою цінність і може бути легко конвертована в фізичну валюту, навіть якщо вона має фізичні пошкодження або збереглась тільки частково. Чого не можна сказати про паперові гроші, до прикладу багато в кого ще залишились на руках радянські рублі або українські купони, їх поточна вартість буде залежати від бажання нумізматів їх придбати і буде або нульова або досить незначна», - пояснив Марченко.

Банкір додав, що якщо людина стоїть перед вибором - зберігати гроші у депозиті в гривні чи в доларі чи в золоті, то це залежить від задач які ставить перед собою потенційний клієнт.

«Якщо потрібно інвестувати на довгий проміжок часу, наприклад як "пенсійне накопичення" то вигідніше в дорогоцінні метали, це буде кращим захистом від інфляції і знецінення. Якщо у клієнта є просто вільні кошти які він збирає наприклад на якусь покупку то краще валютний чи гривневий депозит», - пояснив Марченко.

Як на ціни на золото впливає інфляція?

Згідно українського законодавства золото в вигляді банківського металу в україні фактично прирівняне до валюти, так само як доллар чи євро.

«Вважаю що золото саме та "валюта" що не має інфляції. Золото неможливо "надрукувати" чи "розмножити" іншим шляхом. Ціна на тройську унцію золота розраховується в долларовому еквіваленті, доллар теж має певний рівень інфляції, тому інфляція доллара напряму впливає на ціну золота, збільшуючи її», - пояснив банкір.

Марченко зауважив, що якщо дивитись на питання чисто з інвестиційної точки зору, то купувати банківські зливки номіналом від 100 грамів вигідніше ніж ювелірний виріб. В ціну ювелірного виробу закладено всі податки і збори в процесі його виготовлення плюс праця самого ювеліра, при виготовленні банківського злитка витрати мінімальні.

Раніше Інформатор писав, що учасники круглого столу "Ринок продажу золота під час війни" заявили про катастрофічну ситуацію на ринку дорогоцінних металів . Експерти заявили, що ринком йде нова хвиля підроблених золотих злитків. Фахівці підкреслили, що українцям потрібно дати можливість зберігати кошти в цінних металах, інакше - "сірий" ринок може розвиватися й надалі.  Директор департаменту банкнотного банкінгу Індустріалбанку Юрій Боцман заявив, що вже чотири роки є проблема з наявністю вольфраму в золоті, а тепер - ринком пішла нова хвиля підробок. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.