Нацбанк покарав два банки України - за що та на скільки

Читать на русском

Один банк отримав від НБУ письмове застереження, а інший - штраф

Читать на русском
НБУ
Національний банк України покарав дві фінустанови - «Банк 3/4» та Монобанк

Один банк отримав від НБУ письмове застереження, а інший - штраф

Національний банк України оштрафував «Банк 3/4» на 10 мільйонів гривень за порушення закону про фінансовий моніторинг. Водночас Монобанк отримав застереження за прострочення надання інформації. Про це 8 травня повідомили у пресслужбі регулятора. 

«Банк 3/4» покарали за неналежне виконання обов’язку забезпечувати моніторинг фінансових операцій клієнта на предмет відповідності таких фінансових операцій наявній у суб'єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта, його діяльність та ризик, включаючи в разі необхідності інформацію про джерело коштів, пов’язаних з фінансовими операціями. Монобанк невчасно відповів на запити спеціально уповноважених органів, зокрема й іноземного.

Які заходи впливу застосував регулятор: 

  • АТ "БАНК 3/4" – штраф у розмірі 10 мільйонів гривень за порушення вимог пункту 5 частини другої статті 8 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" у частині неналежного виконання банком обов’язку забезпечувати моніторинг фінансових операцій клієнта на предмет відповідності таких фінансових операцій наявній у суб’єкта первинного фінансового моніторингу (СПФМ) інформації про клієнта, його діяльність та ризик, включаючи в разі необхідності інформацію про джерело коштів, пов’язаних з фінансовими) операціями);
  • АТ "УНІВЕРСАЛ БАНК" – письмове застереження за порушення вимог: підпункту "б" пункту 11 частини другої статті 8 Закону про ПВК/ФТ, що полягає в поданні банком на запити спеціально уповноваженого органу (СУО) додаткової інформації з порушенням встановленого строку; пункту 12 частини другої статті 8 Закону про ПВК/ФТ, що полягає в поданні банком на запит СУО додаткової інформації, необхідної для виконання ним запиту, що надійшов від уповноваженого органу іноземної держави, зокрема інформації з обмеженим доступом, із порушенням встановленого строку.

ПриватБанк не повернуть колишнім власникам

Господарський суд Києва підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам. Так, ухвалою закрито провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку, внаслідок укладення яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року, та зобов’язання повернути колишнім акціонерам у власність акції банку. Справа була відкрита за позовом колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd до Національного банку, Кабінету міністрів, Міністерства фінансів, ПриватБанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Вказується, що позивачі сформували такі вимоги, наслідком задоволення яких є повернення їм акцій банку, однак закон це прямо забороняє, що й констатував суд. Відповідно до статті 41 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку та їхньої передачі інвестору держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані нею акції банку, водночас такі акції не можуть бути витребувані на користь попереднього власника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.