Мінфін США може обмежити доступ Raiffeisen до американської фінсистеми: причина

Читать на русском

Raiffeisen Bank International отримав письмове попередження від Міністерства фінансів США про те, що його доступ до американської фінансової системи може бути обмежений через його операції з Росією

Читать на русском
Мінфін США
Raiffeisen Bank отримав попередження від Мінфіну США

Raiffeisen Bank International отримав письмове попередження від Міністерства фінансів США про те, що його доступ до американської фінансової системи може бути обмежений через його операції з Росією

В США попередили, що можуть обмежити доступ Raiffeisen до американської фінсистеми через його роботу в РФ. Про це пише 15 травня Економічна Правда з посиланням на агентство Reuters.

Повідомляється, що 6 травня заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо надіслав RBI листа, в якому висловив занепокоєння щодо присутності RBI в Росії, а також щодо угоди на 1,5 мільярда доларів з російським олігархом, який потрапив під санкції, від якої банк відмовився. Видання посилається на слова особи, яка побажала залишитися невідомою, «оскільки це приватна справа".

Хоча від угоди, пов'язаної з Олегом Дерипаскою, Райффайзен відмовився через кілька днів після отримання листа, джерело повідомило, що занепокоєння Казначейства США щодо діяльності австрійського банку в Росії залишається.

«Це попередження є найсерйознішим на сьогоднішній день для найбільшого західного банку в Росії і слідує за місяцями тиску з боку Вашингтона, який вже більше року вивчає діяльність RBI в країні», - пише Reuters.

У березні агентство Reuters повідомило про сильну опозицію США до угоди з Дерипаскою, яку Райффайзен розглядав як засіб розблокування частини своїх коштів, що застрягли в Росії.

Відомо, що глава Raiffeisen Bank International (RBI) Йохан Штробль заявив, що в третьому кварталі 2024 року банківська група почне виконувати розпорядження Європейського центрального банку (ЄЦБ) про суттєве скорочення бізнесу в Росії.

Австрійська влада закликала Raiffeisen Bank International (RBI) відмовитися від угоди, пов'язаної з Олегом Дерипаскою, побоюючись негативної реакції з боку Сполучених Штатів.

Найближчим часом до держбюджету України надійде 1,9 млрд євро

Рада ЄС з економічних та фінансових питань схвалила План України. Найближчим часом Україна отримає 1,9 млрд євро безумовного фінансування.  Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.

Зі схваленням Плану України, процедура для запуску прямої бюджетної підтримки в межах першого компоненту Ukraine Facility майже завершена.

"Найближчим часом Україна отримає 1,9 млрд євро безумовного фінансування. Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України. Очікується, що загалом фінансова допомога від ЄС у 2024 році сягне 16 млрд євро, із яких 3 млрд євро – гранти», - повідомили в Мінфіні.

У відомстві нагадали, що у березні-квітні до державного бюджету вже надійшло два транші перехідного фінансування обсягом 6 млрд євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.