Збирав донати, а банк заблокував рахунок: як діяти аби цього не сталося, пояснили в ПриватБанку

Читать на русском

Банк може застопорити зарахування коштів, а може взагалі заблокувати рахунок благодійного активіста, оскільки нехарактерні для власника картки транзакції викликають питання фінансового моніторингу

Читать на русском
Приватбанк
Про збір донатів на банківський рахунок треба повідомити фінустанову

Банк може застопорити зарахування коштів, а може взагалі заблокувати рахунок благодійного активіста, оскільки нехарактерні для власника картки транзакції викликають питання фінансового моніторингу

У соцмережах почастішали скарги на блокування банківських рахунків фізосіб . У тому числі й під час благодійних зборів звичайними людьми. Про алгоритм дій для безпечного збору донатів на банківський рахунок пише «Мінфін» 27 лютого, посилаючись на роз’яснення ПриватБанку.

За словами керівниці департаменту міжнародних переказів ПриватБанку Марії Страшко, фінустанова працює виключно у рамках чинного законодавства та нормативно-правових актів Національного банку, що регулюють відносини у сфері банківської діяльності.

«Всі заходи здійснюються, відповідно до внутрішніх процедур, і відповідають вимогам, які стосуються безпеки та дотримання правил фінансового моніторингу», - наголосила Страшко.

Далі вона роз’яснила, як має чинити звичайна фізособа, яка хоче вперше почати збір донатів, щоб прийом коштів не був заблокований і всі суми надійшли.

«Вона повинна звернутися до банку та надати підтвердження мети збору. Це підтверджувальні документи, посилання в соціальні мережах або інше джерело інформування про збір. Після перевірки банк надасть можливість цьому клієнту проводити збір без обмежень», - сказала керівниця департаменту.

Далі, додала вона, банк ретельно перевіряє на відповідність заявленої мети збору подальшому використанню коштів за призначенням. У банку працюють ефективні алгоритми визначення та виявлення підозрілих/непрозорих джерел, які не підлягають розголошенню.

«Ми здійснюємо аналіз отриманих даних від клієнта та відпрацьовуємо кожне звернення з індивідуальним підходом, спираючись на вимоги чинного законодавства та нормативно-правових актів НБУ, що регулюють відносини в сфері банківської діяльності. Відпрацювання звернення клієнта займає від декількох хвилин до 24 годин. У деяких індивідуальних ситуаціях відпрацювання може займати більше часу, якщо нам необхідна додаткова інформація від клієнта», - пояснила Страшко.

Надати інформацію про благодійний збір клієнт може як через віддалені канали, а саме 3700, чат-online, так і через відділення банку. При додаванні документів таким чином клієнту треба лише надати необхідну інформацію до чату з співробітником.

Марія Страшко зауважила, що перешкод немає, якщо клієнт може надати підтверджувальні дані про мету благодійних зборів. Банк може відмовити проводити безлімітні зарахування коштів, якщо не надано підтвердження мети збору і використання коштів. Також слід пам’ятати, що банк на постійній основі перевіряє операції клієнтів на ризиковість, незалежно від того, чи проводив він до того благодійні збори, чи ні.

«Статус волонтера не є обов'язковим для клієнтів, які проводять благодійні збори, що не несуть характеру волонтерської діяльності на допомогу військовим. Встановлення статусу «Волонтер» потребує більшої кількості підтверджувальних даних, детальний перелік яких клієнт отримує індивідуально після опрацювання звернення», - пояснила Страшко.

Щодо випадків шахрайства, то в Приватбанку заявили, що постійно проводять основі достатні заходи для виявлення і припинення такої діяльності.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.