Чому в різних областях України світло вимикають на різну кількість годин, пояснили в Укренерго

Читать на русском

Ситуація в енергосистемі України станом на 5 червня залишається складною

Читать на русском
Укренерго
Дефіцит в енергосистемі України досить значний, тому планові відключення електроенергії 5 червня теж можуть бути тривалими

Ситуація в енергосистемі України станом на 5 червня залишається складною

В енергосистемі України фіксується значний дефіцит електроенергії. Відповідно планові відключення світла 5 червня теж можуть бути тривалими. Про це розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. За його словами, різні області можуть мати різний процент критичної інфраструктури у своєму споживанні. Це сильно впливатиме на те, який графік відключень буде, наприклад, у населення.

Вказується, що тривалість цих відключень світла може бути 4 години, або й більше. Однак, якщо вкладатися в ліміти, то відключення будуть плановими. 

"Якщо наші колеги будуть вкладатися в ті ліміти, які ми визначаємо на цей день, то відключення будуть плановими. Але дефіцит досить значний, тому тривалість цих відключень, на жаль, теж може бути значною. Це може бути 4 години, може бути й більше. Залежно від того, чи ми говоримо про годину пік – ранок або вечір – чи ми говоримо про години, коли ситуація з дефіцитом трошки менш гостра. Це денна зона і ніч", - розповів Кудрицький.

 

Чому в різних областях побутовим споживачам вимикають електроенергію на різну кількість годин 

Кудрицький пояснив, чому в різних областях побутовим споживачам вимикають електроенергію на різну кількість годин. І як на тривалість відключень впливають ліміти обсягів енергоспоживання.  

«Треба розуміти, що різні області можуть мати різний процент критичної інфраструктури у своєму споживанні. Це сильно буде впливати на те, який графік відключень буде, наприклад, у населення. Є області, у яких дуже сильно розвинута промисловість. Наприклад, Дніпропетровська область. А є області, у яких дуже велика частка споживання саме населення і малих непобутових споживачів. Наприклад, Закарпатська область. І ясно, що навіть коли ти пропорційно на ці області розподіляєш ліміти, ефект для жителів може бути різним. Вся ця система – вона покликана, з одного боку, пропорційно розподілити наявну електроенергію. А з іншого боку – ще трохи врахувати «обласну специфіку». Зробити так, щоб не було, що на Київщині, наприклад, у людей пів доби немає світла, а на Дніпропетровщині – тільки 20% у людей немає світла», - поділився Кудрицький в інтерв’ю наймолодшому журналістові України Кирилу Передрію. 

Ситуація в енергосистемі України станом на 5 червня 

Ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України протягом доби, 5 червня. Для дотримання лімітів обленерго застосовують графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів. Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

"Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі. Тому диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів", - пояснюють в Укренерго. 

Через погодні умови 5 червня знеструмлено 256 населених пунктів у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Хмельницькій, Сумській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях. З інших причин без енергоживлення 454 населені пункти. В результаті бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській областях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.