Впроваджують механізм інвест-няні для створення сучасної сміттєобробної інфраструктури в Україні
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та державна установа «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» підписали Меморандум про співпрацю. Мета - залученням інвестицій для побудови сміттєпереробних заводів в Україні на Київщині, Івано-Франківщині та у Закарпатській області. Про це 1 липня повідомили в Мінекономіки.
Відтак ДУ «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» допомагатиме Міндовкіллю у пошуку зацікавлених інвесторів для пілотних проєктів з будівництва сміттєобробних заводів. Установа працюватиме з міжнародними компаніями та організаціями, поширюватиме інформацію про наявні проєкти та підбиратиме актуальні пропозиції на запит іноземних інвесторів.
“За нашими підрахунками, для створення мережі сміттєобробних заводів Україні потрібно понад 4-5 млрд євро. Для виконання Водної рамкової директиви та реалізації всіх запланованих заходів у найближчі шість років - 8 мільярдів євро. Маємо інфраструктурний трек і у сфері сталого надрокористування. І цей перелік можна продовжувати. Відкласти на потім - не вихід. Ми повинні вже сьогодні будувати нове майбутнє”, - наголосив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.
Президент України Володимир Зеленський у 2022 році в Давосі заявив, що уряд планує розробити програму «Інвестиційна няня» для підтримки закордонного бізнесу, який інвестував в Україну понад 100 млн дол. Кожній такій компанії президент обіцяє окремий контракт із державою, захист та державного менеджера на допомогу компанії, яка говоритиме 5 мовами і працюватиме 24/7.
Сміттєспалювальний завод, що вироблятиме електрику і тепло планують побудувати в Одесі. Під це виділили земельну ділянку площею чотири гектари. Відповідне рішення 26 червня ухвалили депутати на сесії Одеської міської ради. До цього таке рішення ухвалили в Києві.
На засіданні Одеської міськради погодили розробку проєкту землеустрою, що передбачає передачу земельної ділянки комунальному підприємству "Теплопостачання міста Одеси". Міський голова Геннадій Труханов зазначив, що оформлення земельної документації дозволить розпочати розробку проєкту з будівництва.
У Києві планують побудувати дві ТЕЦ, що матимуть за паливо побутове сміття. За ідеєю КМДА, їх зведуть на різних берегах столиці, так, кажуть у адміністрації, перетворять традиційну міську проблему на можливість виробляти електроенергію. Нині міські чиновники вивчають досвід Львова, який вже створив проєкт рекультивації сміттєвого полігону поблизу села Грибовичі за допомоги ЄБРР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.