Електрика і тепло зі сміття: в Одесі та Києві планують побудувати заводи-електростанції

Читать на русском

В Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод, що вироблятиме електрику і тепло

Читать на русском
Одеса, сміття
В Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод

В Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод, що вироблятиме електрику і тепло

Сміттєспалювальний завод, що вироблятиме електрику і тепло планують побудувати в Одесі. Під це виділили земельну ділянку площею чотири гектари. Відповідне рішення 26 червня ухвалили депутати на сесії Одеської міської ради, пише Суспільне.Одеса. До цього таке рішення ухвалили в Києві.

На засіданні Одеської міськради погодили розробку проєкту землеустрою, що передбачає передачу земельної ділянки комунальному підприємству "Теплопостачання міста Одеси". Міський голова Геннадій Труханов зазначив, що оформлення земельної документації дозволить розпочати розробку проєкту з будівництва.

"Свої наміри щодо сміттєспалювального заводу місто зафіксувало ще у 2022 році, коли депутати погодили "Схему теплопостачання міста Одеси", а вчора закріпили у Стратегії розвитку міста. Також наразі спільно з японськими партнерами ведеться розробка майстер-плану з відновлення Одеси. До нього увійде й проєкт будівництва сміттєспалювального заводу", — йдеться у повідомленні.

Влада Києва вивчає можливість виробляти електрику й тепло зі сміття на двох ТЕЦ

У Києві планують побудувати дві ТЕЦ, що матимуть за паливо побутове сміття. За ідеєю КМДА, їх зведуть на різних берегах столиці, так, кажуть у адміністрації, перетворять традиційну міську проблему на можливість виробляти електроенергію. Нині міські чиновники вивчають досвід Львова, який вже створив проєкт рекультивації сміттєвого полігону поблизу села Грибовичі за допомоги ЄБРР. 

Про проєкт будівництва двох ТЕЦ повідомив заступник міського голови Петро Пантелеєв. Днями він відвідав Львів, аби побачити об'єкти будівництва "механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу". Так, простіше кажучи, називають сортувальну станцію сміття, де після вивантаження із сміттєвозів непотріб потраплятиме на конвеєр.

У Львові сама лише вартість сміттєпереробного комплексу становитиме майже 35 млн євро. Обсяг на рік - 250 тис тонн (стільки виробляє місто). Але приблизний обсяг Києва - вшестеро більший, до 1,5 млн тонн. Відтак, суми, що їх витрачатиме столиця, будуть більшими - а якщо врахувати, що потрібно буде побудувати ще й дві ТЕЦ, йтиметься про непідйомні для бюджету міста кошти. У Львові будівництво йде коштом ЄБРР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.