Системи Patriot не допоможуть - в YASNO заговорили про неможливість захисту ТЕЦ від ударів

Читать на русском

В YASNO кажуть, що для того, аби відповісти на питання щодо захисту ТЕЦ, потрібно її хоч раз побачити

Читать на русском
YASNO
Коваленко вважає, що захистити ТЕЦ від ударів окупантів неможливо на 100 %

В YASNO кажуть, що для того, аби відповісти на питання щодо захисту ТЕЦ, потрібно її хоч раз побачити

Захистити на 100% будь-що від "прильотів" неможливо, зокрема й ТЕЦ. Навіть якщо поставити 4 Patriot біля кожної ТЕЦ, це теж не буде 100% захист. Про це заявив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Фізичним захистом накрити ТЕЦ та ГЕС неможливо. Коваленко зазначив, що на ТЕЦ є захист від уламків. Однак це не захищає, коли "прилітає 6 ракет до одного блоку".

"Ніколи не буде 100 % захисту будь-чого. Енергосистема складається з двох великих частин - це мережі (дроти, магістралі, трансформатори) та генераційні об'єкти. Чому не захищена ТЕЦ? Для того, щоб відповісти на це запитання, потрібно наживо хоч раз побачити ТЕЦ. Це завод великої площі, якщо поставити 4 Patriot біля кожної ТЕЦ, то захист підвищиться, але він не буде 100 %. Фізичним захистом зробити це також неможливо", - розповів Сергій Коваленко. 

 

У чому відмінність ТЕС від ТЕЦ та чому окупанти хочуть їх знищити

Серія ударів продовжується з другої половини березня, йдеться у матеріалі видання "РБК-Україна". Зокрема, у ніч на 22 число сталася наймасштабніша атака на енергосистему України. В результаті близько половини потужностей втратила найбільша енергокомпанія ДТЕК, найбільшим ураженим об'єктом стала ДніпроГЕС. Найбільші руйнування були у Харкові: зруйновано всі теплові централі, зокрема велику ТЕЦ-5. З того часу обласний центр заживлюють шляхом інших регіонів. Повної інформації про те, скільки та які саме з того часу станції постраждали, немає. Відомо, що удар 22 березня пошкодив усі енергоблоки на Бурштинській та Ладижинській ТЕС у західній частині країни. Ступінь руйнування - від понад 50% до повного. Удари 24 березня припали на об'єкти у Львівській області. Тоді Україна призупинила експорт електроенергії та наростила імпорт. А 29 числа росіяни атакували три неназвані станції ДТЕК, а також Канівську та Дністровську гідроелектростанції. Як заявляв президент Володимир Зеленський, Москва хотіла повторити катастрофу з Каховською дамбою, але у випадку з Дністровською ГЕС під загрозою опинилася й Молдова.

30 березня стало відомо про повне руйнування Зміївської ТЕС під Харковом. Як повідомили у державній компанії "Центренерго", знищено всі блоки, пошкоджено допоміжне обладнання. А в ДТЕК заявили про сильне пошкодження 5 із 6 своїх станцій, ремонт яких може зайняти до півтора року. У ніч проти 11 квітня російські війська вдарили по Трипільській ТЕС. Це найпотужніша електростанція, яка генерувала понад половину енергії для підприємств Київської області. В результаті вона зруйнована повністю, у "Центренерго" масштаби називають жахливими. Компанія втратила 100% генерації (після втрати Зміївської та захоплення Вуглегірської ТЕС у Донецькій області). Опитані експерти вважають, що руйнація цієї станції не спричинить критичних наслідків для енергосистеми Київської, Черкаської та Житомирської областей, які вона забезпечувала. Станція і так працювала не на повну потужність. "Центренерго" знає терміни відновлення ТЕС, але не називає "через об'єктивні причини". 

Варто додати, що на початку квітня експерт з питань житлово-комунальних послуг Олег Попенко розповідав Інформатору, що на захист Трипільської ТЕС з бюджету витратили 9,6 мільярда гривень. Він цікавився у влади, куди ділися кошти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.