Системи Patriot не допоможуть - в YASNO заговорили про неможливість захисту ТЕЦ від ударів

В YASNO кажуть, що для того, аби відповісти на питання щодо захисту ТЕЦ, потрібно її хоч раз побачити

YASNO
Коваленко вважає, що захистити ТЕЦ від ударів окупантів неможливо на 100 %

Захистити на 100% будь-що від "прильотів" неможливо, зокрема й ТЕЦ. Навіть якщо поставити 4 Patriot біля кожної ТЕЦ, це теж не буде 100% захист. Про це заявив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Фізичним захистом накрити ТЕЦ та ГЕС неможливо. Коваленко зазначив, що на ТЕЦ є захист від уламків. Однак це не захищає, коли "прилітає 6 ракет до одного блоку".

"Ніколи не буде 100 % захисту будь-чого. Енергосистема складається з двох великих частин - це мережі (дроти, магістралі, трансформатори) та генераційні об'єкти. Чому не захищена ТЕЦ? Для того, щоб відповісти на це запитання, потрібно наживо хоч раз побачити ТЕЦ. Це завод великої площі, якщо поставити 4 Patriot біля кожної ТЕЦ, то захист підвищиться, але він не буде 100 %. Фізичним захистом зробити це також неможливо", - розповів Сергій Коваленко. 

 

У чому відмінність ТЕС від ТЕЦ та чому окупанти хочуть їх знищити

Серія ударів продовжується з другої половини березня, йдеться у матеріалі видання "РБК-Україна". Зокрема, у ніч на 22 число сталася наймасштабніша атака на енергосистему України. В результаті близько половини потужностей втратила найбільша енергокомпанія ДТЕК, найбільшим ураженим об'єктом стала ДніпроГЕС. Найбільші руйнування були у Харкові: зруйновано всі теплові централі, зокрема велику ТЕЦ-5. З того часу обласний центр заживлюють шляхом інших регіонів. Повної інформації про те, скільки та які саме з того часу станції постраждали, немає. Відомо, що удар 22 березня пошкодив усі енергоблоки на Бурштинській та Ладижинській ТЕС у західній частині країни. Ступінь руйнування - від понад 50% до повного. Удари 24 березня припали на об'єкти у Львівській області. Тоді Україна призупинила експорт електроенергії та наростила імпорт. А 29 числа росіяни атакували три неназвані станції ДТЕК, а також Канівську та Дністровську гідроелектростанції. Як заявляв президент Володимир Зеленський, Москва хотіла повторити катастрофу з Каховською дамбою, але у випадку з Дністровською ГЕС під загрозою опинилася й Молдова.

30 березня стало відомо про повне руйнування Зміївської ТЕС під Харковом. Як повідомили у державній компанії "Центренерго", знищено всі блоки, пошкоджено допоміжне обладнання. А в ДТЕК заявили про сильне пошкодження 5 із 6 своїх станцій, ремонт яких може зайняти до півтора року. У ніч проти 11 квітня російські війська вдарили по Трипільській ТЕС. Це найпотужніша електростанція, яка генерувала понад половину енергії для підприємств Київської області. В результаті вона зруйнована повністю, у "Центренерго" масштаби називають жахливими. Компанія втратила 100% генерації (після втрати Зміївської та захоплення Вуглегірської ТЕС у Донецькій області). Опитані експерти вважають, що руйнація цієї станції не спричинить критичних наслідків для енергосистеми Київської, Черкаської та Житомирської областей, які вона забезпечувала. Станція і так працювала не на повну потужність. "Центренерго" знає терміни відновлення ТЕС, але не називає "через об'єктивні причини". 

Варто додати, що на початку квітня експерт з питань житлово-комунальних послуг Олег Попенко розповідав Інформатору, що на захист Трипільської ТЕС з бюджету витратили 9,6 мільярда гривень. Він цікавився у влади, куди ділися кошти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube