Крипта, акції, ОВДП та пенсія: у що інвестують українці віком 25-30 років

Читать на русском

Приватні інвестиції цікавлять молодих людей віком 25-35 років, які розглядають їх, як інструмент примноження капіталу та способу забезпечити себе в майбутньому

Читать на русском
Інвестиції
Молодь вкладає в крипту та акції

Приватні інвестиції цікавлять молодих людей віком 25-35 років, які розглядають їх, як інструмент примноження капіталу та способу забезпечити себе в майбутньому

На відміну від попереднього покоління інвесторів, які зосереджувалися на інвестиціях в нерухомість і депозити, сучасна молодь частіше інвестує в акції та криптовалюту. AIN.UA дослідив, як змінилися приватні інвестиції молоді за останні кілька років, з чим це повʼязано і чи варто вже починати відкладати кошти на майбутню пенсію.

Коли і чому молодь починає інвестувати?

Згідно з опитуванням AIN.UA, участь у якому взяло 82 людини, найчастіше починають інвестувати у віці 21-25 років (34,6% опитуваних) та у 26-35 років (34,6%). Рідше вкладають кошти до 20 і після 40 років (по 5%).

На питання про вплив повномасштабної війни на інвестиції думки респондентів опитування AIN.UA розділилися:

  • 31% повідомили, що повномасштабне вторгнення жодним чином не вплинуло на настрій інвестувати;
  • 26% зазначили, що війна негативно вплинула на бажання інвестувати. Серед них пʼята частина не бачить перспективи у вкладенні коштів саме в Україні;
  • 20% відповіли, що повномасштабна війна позитивно вплинула на настрої інвестувати, третина з них вперше вклала кошти.

У що інвестує молодь?

Криптовалюта.  З плюсів інвестування в криптовалюту в опитуванні AIN.UA відзначали низький поріг входу, доступність і високу прибутковість.

Фінансова консультантка Галина Тритяк називає криптовалюту одним із найбільш ризикових активів, який має під собою найменше підґрунтя, тому зазначає, що варто усвідомлювати ризики таких інвестицій.

Попри популярність, в Україні немає масової тенденції зберігати заощадження у криптовалюті. Серед респондентів опитування AIN.UA лише 13% зберігають кошти в такому вигляді. Найбільше людей — 93,9% — надають перевагу заощадженням у доларах, 53,7% — в євро і 41,5% — у гривні.

У що інвестують українці віком 25-30 років: дослідження 1

Акції компаній. Згідно з опитуванням аудиторії AIN.UA, на другому місці за популярністю є інвестиції в акції компаній. Українці більше вкладають в акції закордонних компаній — вбачають у цьому менші ризики.

«Здебільшого клієнтів цікавлять суверенні єврооблігації України або акції компаній, які у всіх на вустах — Apple, Microsoft, Tesla та інші», — розповіла заступниця директора групи ICU Євгенія Грищенко.

Облігації внутрішніх державних позик (ОВДП). На початок квітня майже 178 тисяч українців інвестують у ринок облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), 90% з яких припадає на військові облігації, повідомив у коментарі AIN.UA Нацбанк України.

Дохідність за облігаціями знижується через темпи інфляції і облікової ставки, пояснює Галина Тритяк, але дохідність, що є, дозволяє перекривати інфляцію і девальвацію гривні до долара. З плюсів облігацій вона називає низький поріг входу: можна інвестувати від тисячі гривень.

Інвестиції в пенсію. В опитуванні AIN.UA 17% респондентів вказали причиною інвестування забезпечення собі пенсії.

Для інвестування у власну пенсію експерти радять недержавні пенсійні фонди (НПФ). Це довгострокова інвестиція: з фондами можна укласти контракт на певну кількість років і самостійно робити внески на власний пенсійний рахунок.

Поради щодо інвестицій

1. Зважати на власні цілі і планування, а вже потім — на перспективи інвестицій.

«Правильна послідовність — визначати, які ваші фінансові цілі, чи є вони коротко- або довгостроковими, до якого рівня ризику ви готові, Якщо ціль короткострокова — до року, а ви плануєте довгострокову інвестицію, наприклад, від пʼяти років, тоді варто вирішити, чи на цьому етапі це доцільно», — каже Галина Тритяк.

2. Аналізувати й інструменти інвестування — поріг та умови входу, можливу суму інвестицій, умови оподаткування для резидентів чи нерезидентів.

3. Розглядати сільськогосподарську землю як довготривалу інвестицію.

«Україна має великі перспективи в агросекторі. Це і варіант, який приносить пасивний дохід, і в подальшому актив, що може зростати у вартості», — зазначає Тритяк.

Втім, додає вона, варто зважати на поріг входу: для сільськогосподарських земель це від кількох сотень тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.