Андрій Шевченко, Емінем, Ілон Маск та інші: як зірки інвестують в криптовалюту

Читать на русском

Як відомі артисти та спортсмени пов'язані з криптовалютою, серед них Емінем та Андрій Шевченко

Читать на русском
Як артисти інвестують в цифрові активи
Криптовалюта, Емінем, Андрій Шевченко

Як відомі артисти та спортсмени пов'язані з криптовалютою, серед них Емінем та Андрій Шевченко

У світі продовжує зростати попит на цифрові активи. Зокрема, йдеться не лише про бізнесменів, а й про артистів та спортсменів. Зокрема, висловлюють підтримку криптовалюті або мають партнерські відносини з різними компаніями в таких сферах також і Ліонель Мессі, Андрій Шевченко, Емінем та інші. 

Як передає SPEKA, серед цих публічних осіб, зокрема, Ілон Маск. Генеральний директор Tesla і SpaceX є палким прихильником інновацій. Він також публічно підтримав мемкоїн DOGE, про яку він часто пише у своєму X. Ставалося й таке, що через його заяви монета зростала в ціні. Також бізнесмен розповідав, що володіє біткоїном та ефіріумом.  

Ілон Маск зазначав, що його компанії також володіють біткоїном. При цьому у компанії Tesla навіть була можливість купити автомобіль за BTC. Щоправда, тепер компанія додала можливість оплачувати покупки за допомогою DOGE (не для покупки автомобілів, а для інших певних товарів).     

Марк Цукерберг. Засновник Meta теж є прихильником цифрових активів. У 2019 році його компанія планувала запустити власний стейблкоїн під назвою Libra, пізніше перейменований на Diem. Щоправда, проєкт призупинили через критику з боку влади США. Адже тоді виникли сумніви щодо того, як Facebook впорається з відмиванням грошей і захистом користувачів. Попри цю історію Цукерберг продовжує публічно підтримувати біткоїн. 

Емінем. Відомий репер нещодавно став амбасадором Crypto.com. Таким чином, він є першою знаменитістю, яка прорекламувала біржу. Співпраця репера з Crypto.com викликала бурхливе обговорення серед користувачів криптовалют.     

Ліонель Мессі. Відомий футболіст також став  офіційним партнером криптовалютної біржі Bitget. Крім того, спортсмен співпрацює з блокчейн-проєктом Planet. Цей проєкт має на меті зменшити забруднення в технологічному секторі. Водночас Мессі сам має криптовалютний токен Messi Coin.   

Андрій Шевченко. Український футболіст брав участь у різних ініціативах, пов'язаних з криптовалютою. Наприклад, в 2018 році він особисто  долучився до участі у проєкті 433 Token, що базувався на блокчейні. За допомогою цієї платформи користувачі могли спілкуватися з футбольними зірками.   Також на OpenSea, цифровому ринку криптовалютних колекційних предметів, було розміщено NFT із зображенням футболіста. Зокрема, є унікальний токен під назвою "SHEVCHENKO (NFT-FOOT-CH-003").   

Серена Вільямс. Відома тенісистка має компанію, яка профінансувала понад 30 компаній, серед яких Coinbase, Lolli та Bitski. Також Вільямс стала радником правління Sorare, фентезі футбольної гри на основі блокчейну, демонструючи свій інтерес до криптовалют і спорту. Крім того, вона інвестувала кошти в проєкт і навіть володіє деякими NFT.

Що з криптовалютою в Україні

В Україні доходи, які отримані від операцій із криптовалютами, оподатковуються в Україні за загальними правилами:

  • Фізичні особи повинні вказувати цей дохід у річній декларації, використовуючи ціну продажу, та сплатити ПДФО у розмірі 18% та 1,5% військового збору;
  • Юридичним особам потрібно сплачувати податок на прибуток та ПДВ;
  • ФОП на спрощеній системі (на єдиному податку) не можуть торгувати криптовалютою, оскільки така діяльність не включена до переліку дозволених;
  • Для роботи з криптовалютою ФОП має перейти на загальну систему оподаткування.

"Інвестиція в біткоїн для українського бізнесу має свої переваги та ризики. До переваг належать можливість диверсифікації інвестиційного портфеля, захист від інфляції завдяки обмеженій емісії біткоїна, зниження транзакційних витрат та можливість отримання прибутку.Проте існують і ризики. Висока волатильність, регуляторна невизначеність створює правові та податкові проблеми для бізнесу. Існує ризик використання біткоїна у злочинних цілях, що може негативно позначитися на репутації та діяльності бізнесу", - пояснив юрист компанії Icon.Partners Владислав Удянський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.