Українська економіка страждає від кадрового голоду під час війни, але є категорія роботодавцев, у кого все добре

Читать на русском

У більшості галузей українського ринку праці відчувається дефіцит кадрів, проте дві сфери все ж забезпечені працівниками, незважаючи на економічні та воєнні чинники

Читать на русском
Ринок праці
На ринку праці - кадровий голод

У більшості галузей українського ринку праці відчувається дефіцит кадрів, проте дві сфери все ж забезпечені працівниками, незважаючи на економічні та воєнні чинники

Багато проєктів, пов’язані з матеріально-технічною допомогою, мають можливість бронювати своїх співробітників. Крім того, є компанії, які змогли організувати релокацію своїх ключових співробітників за кордон. Про деякі сфери ринку праці, де не відчувається дефіцит кадрів пише Finance.ua.

За словами засновника рекрутингової агенції Lobby X Владислава Грезєва, немає дефіциту кадрів у міжнародних громадських організаціях, які присутні в Україні.

«Я б сказав, що їхній дефіцит найменший, а укомплектованість — найбільша», — вважає Грезєв.

Він додає, що такі організації надають конкурентні переваги в умовах роботи, рівні заробітної плати та наявності соціального пакета.

«Багато проєктів, пов’язані з матеріально-технічною допомогою, мають можливість бронювати своїх співробітників. Українські громадські організації, які конкурують за цей же людський капітал, мають нижчі зарплати й інші умови. І переважно не мають можливості бронювати», — пояснює Грезєв.

Іншою сферою, яка переживає менші проблеми зі співробітниками порівняно з іншими секторами, є IT-сфера. Експерт припускає, що так сталося завдяки тому, що ця галузь встигла пережити кризу за часів пандемії.

«Перед цим компанії по всьому світу змагалися за збільшення своїх штатів, бо була сильна кореляція кількості людей і спроможності забезпечувати кількість контрактів, які можна підписати», — каже він.

Коли сталася пандемія, багато проєктів були замороженими, клієнти втрачали економічну активність, і через це ринок почав скорочуватися. Повномасштабна війна стала продовженням цієї кризи. Проте наразі, за спостереженнями Владислава Грезєва, IT-сфера повертається до балансу.

«Там справді немає великих потреб у людях, дефіцит як такий не відчувається. Багато компаній змогли організувати релокацію своїх ключових співробітників за кордон», — називає він чинники «успіху».

Стосовно мобілізації вони також змогли подбати про гарантії на випадок втрати кадрів.

«Тому це єдиний позитив, який я вам можу сказати. Принаймні те, що ми спостерігаємо. Усе решта відчуває дефіцит людей на ринку праці, що пов’язано з демографічною кризою, яку ми проживаємо через повномасштабну війну», — підсумовує Владислав Грезєв.

В Україні зросли зарплати - кому платять найбільше?

За першу половину 2024 року найбільш помітне підвищення середньої заробітної плати в Україні відбулося у сфері адміністративного персоналу, HR та секретаріату (14%) – до 20 100 гривень. Кількість пропозицій щодо роботи для цієї галузі склала 2 400. Сфера краси, фітнесу та спорту також продемонструвала зростання зарплат (10%) — з 18 500 до 20 400 гривень з грудня 2023 року. Про це йдеться в дослідженні OLX Робота.

Як передає LIGA.net, сектор роздрібної торгівлі, продажів та закупівель, який традиційно є одним з найбільших роботодавців, показав помірне зростання зарплат (6,7%) — з 16 400 до 17 500 гривень. Кількість пропозицій за піврічний період склала 25 800. Мінімальне зростання показала ще одна галузь із найбільшими роботодавцями — сфера логістики, доставлення та склади: зарплата зросла з 24 200 до 24 600 гривень (на 1,6%).

У категорії виробництва та робітничих спеціальностей відбулося зростання середніх заробітних плат на 5,3% — з 16 300 до 17 200 гривень у травні 2024 року. Готельно-ресторанний бізнес та туризм також показали позитивну динаміку, збільшивши оплату праці на 5,4% — до 17 200 гривень.

Найбільшу середню зарплату з переліку мають спеціалісти станцій технічного обслуговування (СТО) та автомийок. Слід зазначити, що не всі галузі продемонстрували позитивну динаміку. Наприклад, у сфері охорони та безпеки середня зарплата знизилася на 7,8% — з 15 700 до 14 500 гривень. Найімовірніше зростання середніх заробітних плат відбувається через нестачу кваліфікованих кадрів та інфляцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.