Іпотеку під 3% для ВПО тепер можна оформити через Дію - постанова Кабміну

Рішення Кабміну містить перелік категорій переселенців, які не зможуть скористуватися цією можливістю

Пільгова іпотека
Пільгова іпотека

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW). Про це йдеться у постанові Кабміну від 2 липня 2024 р. № 771. 

За програмою пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW), відсоткова ставка встановлюється у розмірі 3% річних.

Згідно з постановою, заяву до банку про намір отримати кредит можна подати в електронній формі через Дію. Відповідь також буде надіслана через Дію. Але до цього заявник має пройти автентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу заявника. 

У заяві зазначаються такі дані:

  • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) заявника;
  • дата народження заявника;
  • стать заявника; серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та членів його сім’ї;
    унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі заявника та членів його сім’ї (за наявності);
  • регіон, в якому заявник бажає отримати кредит;
  • кількість членів сім’ї заявника;
  • відомості про сімейний стан заявника;
  • підтвердження факту взяття заявника та членів його сім’ї на облік внутрішньо переміщених осіб;
  • підтвердження факту наявності офіційних доходів заявника протягом шести місяців, що передують даті подання заяви;
  • підтвердження факту відсутності у власності заявника та членів його сім’ї житлової нерухомості (крім житлової нерухомості, що розташована на територіях активних бойових дій та окупованих територіях);
  • відмітка про відсутність фактів отримання заявником або членами його сім’ї у повнолітньому віці за рахунок бюджетних коштів державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла;
  • контактні дані заявника (адреса електронної пошти, номер телефону).

Кому відмовлять у наданні кредиту

  • Заявникам, персональні дані яких відсутні в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб;
  • Людям, яким на дату подання заяви виповнилося 65 років;
  • Тим, хто відповідно до відомостей, отриманих з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, мають житло (крім житлової нерухомості, що розташована на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації). При цьому перевірка факту наявності житлової площі у власності обов’язково проводиться щодо другого з подружжя заявника та неповнолітніх дітей заявника незалежно від того, чи такі особи будуть включені в розрахунок розміру кредиту;
  • Заявнику, який останні 6 місяців не працював офіційно, тож не платив податки та не робив відрахувань до Пенсійного фонду.

Державна допомога для ВПО: які правила діють щодо її надання у 2024 році

Наразі виплати призначаються строком на пів року з можливістю їх пролонгації ще на шість місяців лише соціально вразливим групам.

Так, з 1 березня 2024 року автоматично продовжено виплати для тих осіб, які втратили працездатність: пенсіонери (у яких розмір пенсії не перевищує 9 444 грн), особи з інвалідністю 1 та 2 груп, тяжкохворі діти, а також для дітей, які стали сиротами або позбавлені батьківського піклування, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Ще частина ВПО змогла продовжити виплати ще на пів року після подання до 30 квітня нових заяв на виплату. Йдеться про такі категорії:

  • непрацюючі особи працездатного віку, які здійснюють догляд за дитиною до 14 років,
  • сім'ї, у яких, виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах.

При цьому фактичним місцем проживання такої сім’ї є території, на яких ведуться або можливі бойові дії , або сім’я проживає в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання у школі відбувається в форматі онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн).

Також за заявою допомога продовжується якщо непрацююча особа працездатного віку зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, і при цьому у сім’ї діти навчаються онлайн (такій сім’ї допомога призначається без додаткових документів).

Також мають право на допомогу на 6 місяців за заявою сім'ї, у складі яких є:

  • непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася;
  • діти, які відвідують заклади дошкільної освіти та/або навчаються у закладах загальної середньої освіти, в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Також право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають особи:

  • якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку. 
  • коли у складі сім’ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа — підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, та у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

В усіх зазначених вище випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім’ї, але інші непрацюючі працездатні особи із складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги) зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості, зокрема для отримання ваучера на навчання, або працевлаштуватись. У разі невиконання такої умови виплата допомоги припиняється через місяць.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube