Кабмін спростив порядок подання заяв до Реєстру збитків від російської агресії: що змінилося

Читать на русском

В уряді спростили для українців порядок подання заяв до Реєстру збитків засобами Порталу Дія

Читать на русском
Кабмін, реєстр
Спрощено процедуру подання заяв до Реєстру збитків

В уряді спростили для українців порядок подання заяв до Реєстру збитків засобами Порталу Дія

Уряд 2 липня вніс зміни до Порядку подання заяв до Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Дія. Зокрема зменшено кількість обовʼязкових умов для подання заяви про відшкодування збитків. Про це пише Судово-Юридична газета.

За словами представника Уряду в парламенті Тараса Мельничука, зменшено кількість обовʼязкових умов для подання заяви, а саме виключено положення щодо:

  • наявності права власності на пошкоджений/знищений обʼєкт нерухомого майна, зареєстрованого у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • наявності у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України, акта комісійного обстеження обʼєкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ, складеного відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії РФ, повʼязаних з пошкодженням будівель та споруд.

Справа в тому, що у нерівних умовах, порівняно з іншими, були саме власники нерухомого майна, державну реєстрацію права власності яких проведено з використанням паперових носіїв інформації БТІ, адже через відсутність доступу до архівів БТІ на окремих територіях, господарі житла, чиє право власності виникло до 2013 року та підтверджується виключно паперовими документами, не можуть на їх підставі внести відомості до ДРРП.

Для вказаної категорії власників єдиним способом верифікувати право власності та отримати доступ до компенсації залишалося звернення до суду.

Уряд виділив кошти для компенсації закладам за безоплатне розміщення ВПО

З бюджету виділено кошти Міністерствам та комунальним закладам місцевих рад на компенсації за спожиті комунальні послуги під час безоплатного перебування ВПО у приміщеннях об'єктів державної, комунальної та приватної власності. Рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів. 

Документом передбачено виділення відповідним закладам із резервного фонду державного бюджету більш ніж 57 млн грн для покриття витрат на комунальні послуги за березень 2024 року. З них буде спрямовано:

  • понад 8,3 млн грн — МВС, Мінагрополітики, Міненерго, МОН, МОЗ, МКІП, Мінсоцполітики для виплат компенсацій закладам державної форми власності, що належать до сфери їх управління;
  • більш ніж 47,7 млн грн — комунальним закладам, державним закладам освіти, які передані на фінансування із місцевих бюджетів, і закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад;
  • понад 1 млн грн надається обласним військовим адміністраціям для виплат компенсацій приватним закладам (окрім приватних закладів освіти).

Надання зазначеної вище дотації із держбюджету місцевим бюджетам за затвердженим розподілом між обласними бюджетами здійснюватиме Мінреінтеграції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.