Кабмін України пообіцяв МВФ розробити нову податкову політику - деталі

Читать на русском

Україні залишилось виконати 15 вимог МВФ, які закріплені меморандумом, серед них - перегляд податкової політики

Читать на русском
податки , МВФ
МВФ вимагає змін у податковій системі України

Україні залишилось виконати 15 вимог МВФ, які закріплені меморандумом, серед них - перегляд податкової політики

МВФ оприлюднив оновлений меморандум для України. Від виконання його умов буде залежати подальша підтримка України. Зокрема, однією з умов є перегляд до кінця вересня податкових пільг . Крім того, в МВФ переконані, що Україна повинна мобілізувати всі свої внутрішні доходи. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Глава місії МВФ в Україні Гевін Грей заявив, що Міжнародний валютний фонд, як і раніше, вважає вкрай важливим завдання мобілізації Україною внутрішніх доходів та необхідним відповідний комплекс заходів у галузі податкового адміністрування та, можливо, податкових ставок, детально питання будуть підніматися в ході наступного перегляду.

"Найближчим часом влада також розпочне роботу над бюджетом на 2025 рік, який вимагатиме добре структурованих заходів щодо мобілізації внутрішніх доходів, включаючи заходи податкової політики, кроки щодо зміцнення податкового адміністрування та рішучі дії щодо покращення дотримання податкового законодавства, у тому числі в таких галузях, як акцизи на тютюнові вироби", – сказав він на прес-конференції у п'ятницю.

За його словами, ці важливі питання, які вирішуватимуться у контексті проекту бюджету на 2025 рік, який має бути представлений парламенту до середини вересня.

"Потрібний комплекс заходів у галузі податкового адміністрування, дотримання законодавства і, швидше за все, ставок податкової політики, але все це має бути дуже ретельно проаналізовано в рамках цілісної оцінки макроекономічної структури та потреб у 2025 році", – зазначив глава місії.

Він уточнив, що це завдання осені та наступного перегляду програми МВФ.

Тим часом народний депутат та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк зауважив, що МВФ погіршив параметри негативного сценарію для України. 

«МВФ дещо погіршив параметри негативного сценарію для України через ризик активізації бойових дій та атак на енергетику. Тому в меморандумі уряд взяв на себе зобов’язаня зробити низку кроків, якщо цей негативний сценарій відбудеться», - написав Железняк в своєму телеграм-каналі.

Він додав, що йдеться про наступні кроки: «ми готові вжити додаткових можливих фіскальних заходів, включно зі змінами податкової політики, які можна швидко й ефективно запровадити, або змінами видатків, спрямованих на підвищення ефективності. Зокрема, ми будемо керуватися Стратегією національних доходів».

В меморандумі зокрема згадують:

  • вже зареєстровані закони про поступове підвищення акцизів на тютюн та паливо до мінімуму ЄС, а також акцизів на солодкі напої.
  • розробку законів про оподаткування медичного канабісу та авансових платежів податку на прибуток для заправок.
  • покращення адміністрування акцизного податку, зокрема на тютюн. Відповідну систему розробляють спільно з Мінцифрою та планують запустити до 1 січня 2026 року.

«Оподаткування крипти та інших віртуальних активів розглядають на післявоєнний період. Драфт закону про легалізацію крипти НКЦПФР та НБУ мають намір розробити за допомогою МВФ та представити вже до кінця грудня», - повідомив Железняк.

Він звернув увагу, що серед інших очікуваних податкових змін на післявоєнний період ще реформа оподаткування промислових викидів та перегляд оподаткування видобувних галузей.

В Україні зростатимуть тарифи на комунальні послуги, це вимога МВФ

Влада України у листі про наміри до керівництва Міжнародного валютного фонду допускає поступове підвищення тарифів на комунальні послуги для населення. І торкнуться ці зміни тарифів на газ та електроенергію. Але не зараз, а після війни.

Про це йдеться у тексті Меморандуму із МВФ. Згідно з документом, підвищення тарифів потрібно для того, щоб надати пряму бюджетну підтримку енергетичним державним підприємствам, які суттєво постраждали від дій російських окупантів. Ще передбачається виділення коштів чи цільових ресурсів для захисту вразливих домогосподарств.

У документі також зазначається, що підвищення з 1 червня 2024 року тарифів на електроенергію для населення дозволило наблизити їх до рівнів окупності, а ще скоригувати стимули до використання електроенергії в опалювальний сезон. Свої підписи під оновленим Меморандумом із МВФ поставили президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.