В Україні зростатимуть тарифи на комунальні послуги, це вимога МВФ

Читать на русском

У рамках реформи поступово підвищуватимуться тарифи на газ та електроенергію

Читать на русском
Тарифи на комуналку
Меморандум з МВФ та комуналка

У рамках реформи поступово підвищуватимуться тарифи на газ та електроенергію

Влада України у листі про наміри до керівництва Міжнародного валютного фонду допускає поступове підвищення тарифів на комунальні послуги для населення. І торкнуться ці зміни тарифів на газ та електроенергію. Але не зараз, а після війни.

Про це йдеться у тексті Меморандуму із МВФ. Згідно з документом, підвищення тарифів потрібно для того, щоб надати пряму бюджетну підтримку енергетичним державним підприємствам, які суттєво постраждали від дій російських окупантів. Ще передбачається виділення коштів чи цільових ресурсів для захисту вразливих домогосподарств.

"Потенційні реформи, як тільки дозволять умови, включають додаткове поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової методології тарифів та соціальних міркувань під час війни), забезпечення зовнішнього фінансування та надання прозорої та винятково прямої бюджетної підтримки енергетичним держпідприємствам", - сказано у Меморандумі.

У документі також зазначається, що підвищення з 1 червня 2024 року тарифів на електроенергію для населення дозволило наблизити їх до рівнів окупності, а ще скоригувати стимули до використання електроенергії в опалювальний сезон. Свої підписи під оновленим Меморандумом із МВФ поставили президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний.

Підвищення тарифів на електроенергію і не тільки

На засіданні 31 травня 2024 року Кабінет міністрів ухвалив рішення, що тариф на електроенергію для населення в Україні зросте з 2,64 грн до 4,32 грн за кВт/год. А це означає, що він зріс майже вдвічі. Новий тариф набув чинногсті 1 червня 2024 й діятиме до 30 квітня 2025 року. Окремий тариф діятиме для тих, хто мешкає у будинках, у яких встановлено електричне опалення: споживання до 2000 кВт на місяць – 2,64 грн/кВт; споживання понад 2000 кВт на місяць – 4,32 грн/кВт.

Влада зазначає, що попри підвищення, тариф на електроенергію все одно не дотягує до ринкової вартості, яка наразі складає 7,5 грн/кВт-год. Різницю між ціною, яку платять українці та ринковою вартістю компенсує «Енергоатом» та «Укргідроенерго».

Також в Україні вже тривалий час обговорюють ймовірне збільшення тарифів на холодну воду. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг збиралася ухвалити це рішення ще у квітні, але потім відклала його. Проте відмовлятись від цієї ініціативи не планують. Можливо, подорожчання буде у липні, адже питання так і лишається відкритим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.