Чи очікувати зростання тарифів на комуналку під час війни: уряд України дав відповідь МВФ

Читать на русском

Кабінет міністрів ухвалить «Дорожню карту» поступової лібералізації ринків газу та електроенергії з чітким планом реалізації, а це означає поступове підвищення тарифів

Читать на русском
Реформи, тарифи на комуналку
В Україні будут поступово підвищувати тарифи

Кабінет міністрів ухвалить «Дорожню карту» поступової лібералізації ринків газу та електроенергії з чітким планом реалізації, а це означає поступове підвищення тарифів

Український уряд в листі про наміри до керівництва МВФ допускає поступове підвищення комунальних тарифів для населення під час війни та після її закінчення. Про це 24 березня пише Мінфін, аналізуючи оновлений Меморандум з МВФ.

В Меморандумі йдеться про те, що загалом потенційні заходи реформ включають поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової методології тарифів та соціальних міркувань під час війни), забезпечення зовнішнього фінансування та надання прозорої та виняткової прямої бюджетної підтримки енергетичним державним підприємствам в очікуванні наявності бюджетних ресурсів».

«Стабілізація системи вимагатиме поступового підвищення тарифів на газ та електроенергію з метою відшкодування витрат (особливо після того, як війна закінчиться), з одночасним виділенням адекватних та цільових ресурсів для вразливих домогосподарств», - зазначається в Меморандумі

У документі також йдеться про те, що скасування з 29 грудня 2023 року мораторію на відключення споживачів-боржників сприятиме підвищенню платіжної дисципліни.

Згідно з документом, після закінчення війни програма реформ в енергетичному секторі вимагатиме відновлення та посилення конкуренції на оптових та роздрібних ринках газу. Кабінет міністрів ухвалить «Дорожню карту» поступової лібералізації ринків газу та електроенергії з чітким планом реалізації.

Також зазначається, що компанії теплокомуненерго накопичили значну заборгованість перед «Нафтогазом» до і після початку війни. Причина цього — різниця в тарифах і наслідки війни.

У зв'язку з цим буде встановлено обсяг простроченої заборгованості та фінансове становище за допомогою аналізу, проведеного авторитетною аудиторською фірмою (структурний маяк, кінець червня 2024 року).

"Це допоможе прояснити розмір заборгованості та фінансове становище підприємств теплокомуненерго, включаючи причини накопичення заборгованості напередодні опалювального сезону 2024/25 року", - поясненюють в уряді.

Оновлений Меморандум із МВФ підписали президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний. Він містить добровільні зобов'язання влади країни здійснити певні кроки.

Поговоримо з адвокатом Ігорем Фещенком про ймовірне розширення прав ТЦК в рамках закону про мобілізацію. Чому все це сталося і які наслідки можна очікувати? Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.