Чи очікувати зростання тарифів на комуналку під час війни: уряд України дав відповідь МВФ

Кабінет міністрів ухвалить «Дорожню карту» поступової лібералізації ринків газу та електроенергії з чітким планом реалізації, а це означає поступове підвищення тарифів

Реформи, тарифи на комуналку
В Україні будут поступово підвищувати тарифи

Український уряд в листі про наміри до керівництва МВФ допускає поступове підвищення комунальних тарифів для населення під час війни та після її закінчення. Про це 24 березня пише Мінфін, аналізуючи оновлений Меморандум з МВФ.

В Меморандумі йдеться про те, що загалом потенційні заходи реформ включають поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової методології тарифів та соціальних міркувань під час війни), забезпечення зовнішнього фінансування та надання прозорої та виняткової прямої бюджетної підтримки енергетичним державним підприємствам в очікуванні наявності бюджетних ресурсів».

«Стабілізація системи вимагатиме поступового підвищення тарифів на газ та електроенергію з метою відшкодування витрат (особливо після того, як війна закінчиться), з одночасним виділенням адекватних та цільових ресурсів для вразливих домогосподарств», - зазначається в Меморандумі

У документі також йдеться про те, що скасування з 29 грудня 2023 року мораторію на відключення споживачів-боржників сприятиме підвищенню платіжної дисципліни.

Згідно з документом, після закінчення війни програма реформ в енергетичному секторі вимагатиме відновлення та посилення конкуренції на оптових та роздрібних ринках газу. Кабінет міністрів ухвалить «Дорожню карту» поступової лібералізації ринків газу та електроенергії з чітким планом реалізації.

Також зазначається, що компанії теплокомуненерго накопичили значну заборгованість перед «Нафтогазом» до і після початку війни. Причина цього — різниця в тарифах і наслідки війни.

У зв'язку з цим буде встановлено обсяг простроченої заборгованості та фінансове становище за допомогою аналізу, проведеного авторитетною аудиторською фірмою (структурний маяк, кінець червня 2024 року).

"Це допоможе прояснити розмір заборгованості та фінансове становище підприємств теплокомуненерго, включаючи причини накопичення заборгованості напередодні опалювального сезону 2024/25 року", - поясненюють в уряді.

Оновлений Меморандум із МВФ підписали президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний. Він містить добровільні зобов'язання влади країни здійснити певні кроки.

Поговоримо з адвокатом Ігорем Фещенком про ймовірне розширення прав ТЦК в рамках закону про мобілізацію. Чому все це сталося і які наслідки можна очікувати? Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Як поділитися авто та призначити належного користувача, пояснили в МВС

На Закарпатті адвокатка на 40 хвилин паралізувала роботу кав'ярні: як її покарав суд

Киянин Укрпоштою відправив до США та ОАЕ посилки та отримав штраф 34 тисяч гривень - рішення суду

Міноборони вимагає Ощадбанк повернути 576 300 гривень, які попали на приватному рахунку - що вирішив суд

Житель Львівщини вирішив оформити субсидію, але ЦНАП відмовляє - у чому справа та яким було рішення суду

Одразу 13 аналітичних центрів розкритикували плани Мінфіну щодо підвищення податків

Харків'янин намагався винести з Єви парфуми та пасту, але його план зірвали - що вирішив суд

Економічне бронювання: Мінінфраструктури нарахувало майже 250 критично важливих транспортних підприємств

Дніпрянка вимагає ДТЕК скасувати 93 384 гривень боргу за світло - що вирішив суд

У застосунку Резерв+ можна підвантажити дані про бронювання - інструкція від Міноборони

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube