Поки мова не йде про підвищення тарифу за централізоване теплопостачання, проте НКРЕКП працює над зміною логіки тарифоутворення.
У міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури розробляють нову Державну цільову економічну програму з енергетичної модернізації підприємств теплокомуненерго. Вона розрахована до 2030 року і спрямована на модернізацію системи централізованого теплопостачання. Тим часом в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг думають над зміною логіки тарифоутворення. Загалом розвиток сфери теплопостачання в Україні відбуватиметься в 3 напрямах. Про це йдеться у матеріалі на сайті «Українська енергетика» від 23 травня 2024 року.
Зміни у підході до формування тарифів потрібні для того, аби теплопостачальні підприємства мали можливість інвестувати в оновлення основних фондів, змінювати підходи до формування своїх інвестиційних програм.
«Інше завдання – перехід на довгострокове планування (щонайменше на 5 років) на підставі відповідних інвестиційних планів і схем теплопостачання міст. Розвиток сфери теплопостачання в Україні відбуватиметься в трьох напрямах», - передає слова представника Національної комісії з державного регулювання Олександра Формагея сайт «Українська енергетика».
Поки мова йде про три напрями:
«Такі зміни вже відбуваються. Наприклад, у Харкові, де було знищено всі системи генерації і близько 1,3 млн жителів залишилися без теплопостачання від ТЕЦ, наразі розвивається система когенераційних уставок і блочно-модульних котелень. Це має сприяти підготовці міста до чергового опалювального сезону», - йдеться у матеріалі.
Теплові насоси є складовою тих можливостей, що дадуть змогу підвищити ефективність теплозабезпечення.
«У межах швейцарського проєкту в Житомирі встановлено сучасну ТЕЦ, яка працює на трісці. Термодинамічна установка виробляє тепло та електроенергію. Потужність ТЕЦ – 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Вартість проєкту – близько 300 млн грн», - написано у дослідженні.
Столиця планує змінити систему теплопостачання та енергозабезпечення й побудувати у столиці 6 міні-ТЕЦ. Для цього потрібно до 1,2 млрд євро та 12-15 років. Проте заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв обіцяє, що першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року. Це дозволить створити у Києві енергетичні острови – зони, де завжди буде тепло, світло та вода. Відповідне рішення депутати Київради ухвалили під час сесії 16 травня 2024 року.
За словами заступника мера Києва Петра Пантелеєва, у Києві сьогодні є 3 ТЕЦ, які виробляють електрику та тепло, також є понад 150 котелень різної потужності.
«Також ми маємо електроенергію з так званого зовнішнього кільця, яку отримаємо з великих джерел виробництва електроенергії України – з атомних станцій. В мирний час це виглядало задовільно. Коли у 2022 році навколо Києва точилися бої, було пошкоджено 7 з 8 ліній входу до міста. Зараз інша ситуація: для ворога є основною мішенню генерація. Ми бачимо, що кожного тижня наносяться удари по генерації електричної енергії по всій Україні. Нажаль, дефіцит електроенергії зростає», - заявив Петро Пантелеєв.
Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт. Вони можуть працювати на різних видах палива та виробляти як тепло, так і електроенергію.
Інформатор писав, що ОСББ та ЖБК можуть отримати до 2 млн грн на сонячні панелі та теплові насоси.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.