В Україні готують реформу теплопостачання: що пропонують

Поки мова не йде про підвищення тарифу за централізоване теплопостачання, проте НКРЕКП працює над зміною логіки тарифоутворення.

В Україні готують реформу теплопостачання: що пропонують
Розвиток сфери теплопостачання відбуватиметься у 3 напрямках

У міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури розробляють нову Державну цільову економічну програму з енергетичної модернізації підприємств теплокомуненерго. Вона розрахована до 2030 року і спрямована на модернізацію системи централізованого теплопостачання. Тим часом в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг думають над зміною логіки тарифоутворення. Загалом розвиток сфери теплопостачання в Україні відбуватиметься в 3 напрямах. Про це йдеться у матеріалі на сайті «Українська енергетика» від 23 травня 2024 року. 

Зміни у підході до формування тарифів потрібні для того, аби теплопостачальні підприємства мали можливість інвестувати в оновлення основних фондів, змінювати підходи до формування своїх інвестиційних програм. 

«Інше завдання – перехід на довгострокове планування (щонайменше на 5 років) на підставі відповідних інвестиційних планів і схем теплопостачання міст. Розвиток сфери теплопостачання в Україні відбуватиметься в трьох напрямах», - передає слова представника Національної комісії з державного регулювання Олександра Формагея сайт «Українська енергетика».

Як буде розвиватися теплоенергетика в Україні

Поки мова йде про три напрями

  • Перший передбачає перехід від централізованого до помірно централізованого теплопостачання з розвитком децентралізованих джерел, когенераційних або інших установок, що працюватимуть з використанням скидного тепла, зокрема йдеться про теплові насоси.
  • Другий – збільшення інвестування, зменшення втрат у мережах та енергоефективність з боку споживача.
  • Третій напрям – використання альтернативних, відновлюваних джерел енергії, які дають можливість не залежати від викопного палива.

«Такі зміни вже відбуваються. Наприклад, у Харкові, де було знищено всі системи генерації і близько 1,3 млн жителів залишилися без теплопостачання від ТЕЦ, наразі розвивається система когенераційних уставок і блочно-модульних котелень. Це має сприяти підготовці міста до чергового опалювального сезону», - йдеться у матеріалі.

Теплові насоси є складовою тих можливостей, що дадуть змогу підвищити ефективність теплозабезпечення.

«У межах швейцарського проєкту в Житомирі встановлено сучасну ТЕЦ, яка працює на трісці. Термодинамічна установка виробляє тепло та електроенергію. Потужність ТЕЦ – 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Вартість проєкту – близько 300 млн грн», - написано у дослідженні.

У Києві встановлять сучасних 6 міні-ТЕЦ

Столиця планує змінити систему теплопостачання та енергозабезпечення й побудувати у столиці 6 міні-ТЕЦ. Для цього потрібно до 1,2 млрд євро та 12-15 років. Проте заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв обіцяє, що першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року. Це дозволить створити у Києві енергетичні острови – зони, де завжди буде тепло, світло та вода. Відповідне рішення депутати Київради ухвалили під час сесії 16 травня 2024 року. 

За словами заступника мера Києва Петра Пантелеєва, у Києві сьогодні є 3 ТЕЦ, які виробляють електрику та тепло, також є понад 150 котелень різної потужності.

«Також ми маємо електроенергію з так званого зовнішнього кільця, яку отримаємо з великих джерел виробництва електроенергії України – з атомних станцій. В мирний час це виглядало задовільно. Коли у 2022 році навколо Києва точилися бої, було пошкоджено 7 з 8 ліній входу до міста. Зараз інша ситуація: для ворога є основною мішенню генерація. Ми бачимо, що кожного тижня наносяться удари по генерації електричної енергії по всій Україні. Нажаль, дефіцит електроенергії зростає», - заявив Петро Пантелеєв.

Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт. Вони можуть працювати на різних видах палива та виробляти як тепло, так і електроенергію.

Інформатор писав, що ОСББ та ЖБК можуть отримати до 2 млн грн на сонячні панелі та теплові насоси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Справу керівника WOG Пивоварського передали до суду - у чому його звинувачують

Ігроманам більше не видаватимуть кредитів - подробиці від КРАІЛ

Повний перелік податків, які хоче підняти Кабмін, та наслідки цього рішення

Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

ЄС надасть Укрзалізниці більше 40 мільйонів євро на євроінтеграцію

Перетворювач напруги з Епіцентру не сподобався покупцю - що вирішив суд

В Україні стрімко дорожчає автогаз: скільки доведеться платити

Як продовжити пенсію по інвалідності під час війни, пояснили юристи

Бізнес назвав найбільш реальну модель економічного бронювання: яку саме і які аргументи

Світла стане більше: до енергосистеми України підключили атомний блок

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube