В Україні запустили е-Карту послуг для ветеранів війни: як нею користуватись

Міністерство у справах ветеранів спільно з представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах.

В Україні запустили е-Карту послуг для ветеранів війни: як нею користуватись
Е-Карта доступна на платформі е-Ветеран

На е-Карті ветерани та ветеранки, їхні родини, сім’ї загиблих захисників і захисниць можуть знайти послуги, що пропонує для них держава, а також недержавні й міжнародні організації. Карта доступна на платформі е-Ветеран. Про це повідомляє міністерство у справах ветеранів 18 червня 2024 року. 

Користувачі мають змогу відфільтрувати таку інформацію за

  • місцем надання послуг в областях та громадах;
  • типами послуг;
  • їхнім описом, категорією отримувачів та умовами надання.

«На порталі представлені різні послуги: від психологічної підтримки, медичних програм, патріотичного виховання, мистецтва до всього необхідного для розвитку ветеранських об’єднань та підприємницьких ініціатив ветеранів», - йдеться у повідомленні міністерства.

Ветерани та ветеранки можуть обрати послуги максимально близько до себе.
Ветерани та ветеранки можуть обрати послуги у різних регіонах України.

Наразі доступні 7 тисяч 784 послуги.

«Мінветеранів запускає ще одне цифрове рішення задля розширення та спрощення доступу до інформації про всі наявні в Україні послуги. Е-Карта — це, в першу чергу, інструмент інформування про можливості розвитку й допомоги для ветеранів і ветеранок у їхніх громадах. Водночас це єдине місце, де інформація подана простою мовою про те, що можна отримати просто тут і зараз», — заявив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Як користуватися карткою

Алгоритм роботи з е-Картою досить простий:

  • користувач заходить на сайт,
  • відфільтровує область, громаду, тип послуги
  • читає назву та опис опцій, що надаються у межах послуги
  • бачить адресу, приходить, подає заяву на послугу або відразу її отримує.

"Портал містить інформацію для спрощення процесу за принципом “знайшов-прийшов-отримав” для кожного ветерана і кожної ветеранки. У випадку, якщо користувачу трапилася неточна чи неповна інформація — варто повідомити у структурний підрозділ ОВА, на який покладені функції з питань ветеранської політики", - порадили у Мінветеранів.

Для створення такого сервісу використали інструмент збору даних від громад щодо наявних послуг для ветеранів й ветеранок війни, їхніх родин, сімей загиблих захисників і захисниць, і провели його двотижневе тестування та відпрацювання в Івано-Франківській та Тернопільській областях.

«Звертаємо увагу, що на е-Карті можуть бути відображені адреси надання послуг на тимчасово окупованих територіях або в зонах ведення активних бойових дій, проте це зареєстровані адреси, а самі послуги переміщені в безпечні регіони», - нагадали у відомстві.

У ветерана ЗСУ шахраї вкрали кошти з картки Ощадбанку

У серпні 2023 року стало відомо, що з банківської картки ветерана ЗСУ з Києва шахраї вкрали всі гроші. Чоловік дивується, що злочинці знали, скільки коштів було на картці та його прізвище, ім’я та по батькові. 

“Я... маю контузію, через що погано орієнтуюсь, і інші великі проблеми зі здоров’ям, звільнений з ЗСУ. Чи може мені хтось допомогти розібратись, як так сталось що в мене з картки Ощадбанку 19.07.2023 було знято всі кошти? Найбільше мене цікавить як шахраї знали яка в мене там сума? Звідки вони мали інформацію скільки саме в мене на карті коштів? Хто зливає таку інформацію?” - пише клієнт Ощадбанку.

Ветерану ЗСУ зателефонували з номера: 0443632158 та представились, що вони зі служби безпеки Ощадбанку та проводять ідентифікацію карток. Співбесідники назвали прізвище ім'я по батькові чоловіка повний номер його картки та повну суму яка на ній.

Інформатор писав, як військовим пенсіонерам отримувати пенсію на картку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Справу керівника WOG Пивоварського передали до суду - у чому його звинувачують

Ігроманам більше не видаватимуть кредитів - подробиці від КРАІЛ

Повний перелік податків, які хоче підняти Кабмін, та наслідки цього рішення

Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

ЄС надасть Укрзалізниці більше 40 мільйонів євро на євроінтеграцію

Перетворювач напруги з Епіцентру не сподобався покупцю - що вирішив суд

В Україні стрімко дорожчає автогаз: скільки доведеться платити

Як продовжити пенсію по інвалідності під час війни, пояснили юристи

Бізнес назвав найбільш реальну модель економічного бронювання: яку саме і які аргументи

Світла стане більше: до енергосистеми України підключили атомний блок

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube