Спливає термін дії посвідчень водія на 2 роки: який подальший алгоритм дій

Читать на русском

Перше водійське посвідчення видається на 2 роки, після чого його змінюють на нове, з терміном дії впродовж 30 років

Читать на русском
Сервіс МВС, посвідчення водія
Тимчасове водійське посвідчення слід обміняти на постійне

Перше водійське посвідчення видається на 2 роки, після чого його змінюють на нове, з терміном дії впродовж 30 років

Після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС водії отримують своє перше посвідчення водія терміном дії лише 2 роки. Потім тимчасове посвідчення обмінюється на постійне. Як це зробити, пише 10 червня Протокол.

Куди звертатися для обміну посвідчення?

Протягом двох років після отримання тимчасового посвідчення водій має показати свої вміння на практиці та довести наскільки якісно він засвоїв матеріал, не порушуючи правила дорожнього руху. А потім обміняти своє тимчасове посвідчення на постійне, терміном на 30 років.

«Можна замовити або пластикове посвідчення водія, або лише електронне посвідчення водія без друку на пластиковому бланку. Е-посвідчення дійсне лише на території України», - пояснили в Головному сервісному центрі МВС.

Для обміну посвідчення водія у сервісному центрі МВС необхідно спочатку взяти талон для отримання послуги через функціонал е-запису або в терміналі сервісного центру МВС.

Які документи потрібні?

При собі треба мати такі документи:

  • паспорт громадянина України або інше посвідчення особи;
  • довідка (або її копія) про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають про це відмітку в паспорті);
  • медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (на час дії воєнного стану не є обов’язковою);
  • наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну (якщо втрата чи знищення, то водій надає пояснення обставин втрати такого посвідчення водія; якщо викрадення, то надається документ із поліції);
  • платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.


При обміні посвідчення водія онлайн у Кабінеті водія або у застосунку Дія є можливість замовити доставку документа у відділення Укрпошти чи кур'єром на будь-яку зручну адресу або ж забрати у сервісному центрі МВС. Посвідчення водія може забрати лише власник. Обмін посвідчення доступний на наступний день після закінчення строку дії документа.

В якому випадку посвідчення не обміняють?

Обміняти перше посвідчення водія можна у тому випадку, якщо керманич скоїв не більше двох адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. При чому враховуються навіть порушення у якості пішохода.

"В іншому випадку, аби отримати новий документ, потрібно знову складати теоретичний та практичний іспити у сервісному центрі МВС", - пояснили у відомстві.

Також враховуються штрафи при автоматичній фото/відеофіксації на власника авто, навіть якщо за кермом був не він. То ж водіям з тимчасовим посвідченням варто призначити належного користувача на своє авто, аби за штрафи відповідав той, хто перебуває за кермом.

Якщо водій був позбавлений права керування транспортним засобом, аби отримати посвідчення, він має пройти навчання в автошколі, скласти теоретичний і практичний іспити у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Зауважується, що під час дії воєнного стану за наявності в особи протермінованого національного посвідчення водія вона допускається до керування транспортними засобами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.